Přírodní hnojiva jsou to, co nám příroda dává. S jejich pomocí můžete posílit přirozené funkce půdy, posílit rostlinu a zajistit bohaté kvetení. Dnes budeme mluvit o česneku a o tom, jakou roli hraje v péči o orchideje.

Česnek má baktericidní vlastnosti. Ví o tom asi každý, ale těží z toho nejen lidé. Česnek je ideální pro antibakteriální ošetření půdy, po kterém rostlina získá sílu a odolnost vůči škůdcům.

Sušený česnek pro krmení orchidejí

Nejjednodušší je zapíchnout pár stroužků česneku do květináče. Při vysoké vlhkosti se však rychle kazí. Proto doporučuji použít česnekový prášek.

Přisypte lžičku koření a jemně vmíchejte do půdy. Poté byste měli orchidej zalévat tak, aby živiny zcela nasytily půdu. Metodu stačí použít jednou za měsíc.

Česnekový sprej na hubení škůdců

Pokud vidíte, že rostlina chřadne a důvodem jsou hmyzí škůdci, připravte si následující roztok. Naplňte 15 hřebíčků 10 litry horké vody. Poté musíte počkat, až kapalina úplně vychladne a nalít ji do rozprašovače. Rostlinu postříkejte jednou týdně a škůdci zmizí.

Les engrais naturels sont ce que la nature nous donne. Avec leur aide, vous pouvez améliorer les fonctions naturelles du sol, renforcer la plante et surer une floraison abondante.-3

Jak využít česnek v péči o orchideje?

Kromě toho česnek obsahuje mnoho vitamínů a minerálů: vápník, fosfor, mangan, selen, vitamíny skupiny B je potřebují pro správný růst a bujné kvetení.

Převařte litr vody a počkejte, až tekutina vychladne. Prolisovaný česnek (3 stroužky) zalijeme teplou vodou a necháme 24 hodin louhovat.

Les engrais naturels sont ce que la nature nous donne. Avec leur aide, vous pouvez améliorer les fonctions naturelles du sol, renforcer la plante et surer une floraison abondante.-4

Orchideje stačí zalévat čerstvým nálevem jednou měsíčně. Již po dvou ošetřeních si všimnete, že se stav květů zlepšil, listy zezelenaly a rozzářily.

Les engrais naturels sont ce que la nature nous donne. Avec leur aide, vous pouvez améliorer les fonctions naturelles du sol, renforcer la plante et surer une floraison abondante.-5

Přírodní česnekové hnojivo může snadno nahradit drahá a zdaleka ne neškodná hnojiva z obchodu. Užijte si to pro své zdraví!