Najít v zenu

Irina Polyanskaya
46,1 tisíc odběratelů

Proč zmrazovat prostředek na mytí nádobí? Tento trik vám výrazně usnadní život

20. března 2023
2,1K přečtení

Prostředek na mytí nádobí si snadno poradí s mastnými skvrnami a jinými odolnými nečistotami. Věděli jste, že tekutinu lze zmrazit a použít ji nejen na mytí nádobí? Zde je několik zábavných způsobů, jak použít zmrazený prostředek na mytí nádobí.

Přidat popis

Čisté hrnce bez škrabek

Prostředek na mytí nádobí okamžitě rozpouští mastnotu a je skvělý na odolné nebo odolné skvrny (jako připálené hrnce).

Zajímavé je, že zmražená tekutina je účinnější a šetrně čistí nečistoty z nádobí a zabraňuje poškrábání na choulostivých površích. Tady nepotřebujete ani kovové škrabky a pěnové houbičky.

Abyste si usnadnili čištění a zabránili vyklouznutí tekuté kostky z rukou, je nejlepší ji zabalit do papírové utěrky nebo nosit latexovou rukavici.

Odstraňte mastné skvrny

Zmrazený prací prostředek snadno odstraní mastné skvrny z koberce, čalounění nebo oblečení. Skvrnu důkladně vytřete kostkou mraženého pracího prostředku a poté vyperte.

Pro chlazení

Zmrazený gel na nádobí se rozpouští mnohem pomaleji než voda. Proto je ideální jako chladicí prostředek. Pouhým umístěním zmrazené tekutiny mezi lahve nebo do sáčku s potravinami, které převážíte, je udržíte chladné. Tento trik je zvláště důležitý v sezóně jaro-léto!

Přidat popis

Zmrazenou čisticí tekutinu lze také použít jako obklad na modřiny nebo otoky. Nemusí se nanášet přímo na bolavé místo, ale spíše zabalit do tenkého kousku látky. Výhodou obkladu z mýdla na nádobí je, že jej lze znovu zmrazit.

Jak zmrazit prostředek na mytí nádobí?

Dá se zmrazit několika způsoby. Nejpohodlnější způsob je nalít do formiček nebo sáčků na led a zmrazit. Zmrazené kostky se nejsnáze používají k odstraňování skvrn z nádobí a skvrn z koberců a dalších předmětů.

A pro chlazení a obklad proti otokům je lepší nalít prací prostředek do igelitového sáčku se zipem.

Věděli jste o tomto způsobu použití prostředku na mytí nádobí?