Možná jste si někdy všimli jiskřivých kruhů na zahradách nebo chatách. Nejedná se o kreativní dekoraci, ale o chytrý způsob, jak se zbavit naléhavého problému každého zahradníka.

Co je podstatou triku

Důležitou funkci mají „věnečky“ na ovocných stromech a vinné révě. Faktem je, že ptáci a některý hmyz milují jíst šťavnaté ovoce a bobule. Zrcadlový povrch CD dokonale odráží světlo, jejich lesk odpuzuje „škůdce“.

Hroznový džem vyrábím 6 let v řadě. Postačí jakýkoli hrozn, ale bobule musí být celé. Díky triku s kotouči zachráníte úrodu bez jakékoli „chemie“! To je mnohem bezpečnější, jak pro rostliny samotné, tak pro ty, kteří budou později jíst plody z nich natrhané.

Kde jinde si můžete na zahradě pověsit kotouče?

Staré CD lze také pověsit na jabloň, švestku nebo třešeň. Ptáci aktivně klují zralé plody a do týdne už ze stromů nebude co sbírat. Blikání kotoučů ochrání váš prostor před ptáky, rozhodně nebudou snídat nebo si dělat hnízda na stromech, kde se kotouče třpytí na slunci.

Nemáte CD? Použijte pytel mincí

Pokud jste se již svých CD zbavili, nemusíte je kupovat znovu. Stačí vzít sáček, naplnit jej vodou a vložit dovnitř pár čistých mincí. Jednoduché zařízení se bude houpat ve větru a strašit ptáky svými jasnými odrazy.

Možná jste si někdy všimli jiskřivých kruhů na zahradách nebo chatách. Nejedná se o kreativní dekoraci, ale o chytrý způsob, jak se zbavit naléhavého problému každého zahradníka.-3

Užitečný hack pro život na venkově

Moje teta žije na venkově a také našla zajímavé využití pro šumivé kruhy. Její kuřata pobíhají volně po dvoře, a tak pověsila CD u plotu. Nyní vrabci a holubi nekradou potravu drůbeži!

Možná jste si někdy všimli jiskřivých kruhů na zahradách nebo chatách. Nejedná se o kreativní dekoraci, ale o chytrý způsob, jak se zbavit naléhavého problému každého zahradníka.-4

Takto prošla éra CD téměř bez povšimnutí, ale výhody nám přinášejí dodnes! Děkuji za pozornost. Budu moc ráda za vaše lajky a komentáře ❤️‍