Praní záclon není snadný úkol. Přeci jen chcete, aby byly čisté a zachovaly si bílou barvu. V pracích prostředcích jsem hodně vybíravá, většinou ty levné nemají nejlepší složení, mohou způsobovat alergie atd…takže občas přejdu na přírodní produkty šetrné k životnímu prostředí. Vím jistě, že jsou v bezpečí.

Přidat popis

Jak vrátím svým záclonám jejich původní bělost? Vše je velmi jednoduché. Jen je před praním namočím do některého z přírodních bělidel. Je to velmi dobrý způsob, jak dát záclonám druhý život, například pokud zežloutly od slunečních paprsků.

Způsoby, jak vrátit záclonám sněhově bílý vzhled

  • Přidávám asi 5-7 tabulek. lžíce soli na 5 litrů vody. Závěsy namočím asi na hodinu. Poté je vyperu podle návodu výrobce.
  • Kyselina citronová nebo citronová šťáva jsou účinnými prostředky, které pomáhají odstranit žlutost ze záclon. Navíc jim dodají příjemnou vůni a osvěží.
  • Závěsy můžete také na několik hodin namočit v koupelně přidáním jedlé sody (500 g ). Pokud nemáte čas čekat, můžete jedlou sodu dát přímo do prostoru pračky. Závěsy změknou a získají sněhově bílý vzhled.
  • Záclony ze syntetických tkanin se doporučuje namočit na několik hodin do roztoku půl sklenice octa a 4-5 lžic soli na 10 litrů horké vody. Díky antistatickým vlastnostem octa a soli nebude materiál po vyprání elektrizovat.
  • Dobrých výsledků bělení lze dosáhnout, pokud jsou záclony namočené v prášku do pečiva . Jedno balení stačí naředit v 5 litrech vody.
  • Přidejte 4-5 tablet aspirinu do 5 litrů horké vody . Závěsy namočte do připravené směsi na 8 hodin, lépe přes noc, a ráno je jako obvykle vyperte v pračce s přidáním dalších 3 tablet do bubnu. Sušit na přímém slunci pro zvýšení bělícího účinku. Místo běžného aspirinu můžete rozpustit šumivé tablety aspirinu C.
  • K odstranění mastných skvrn a zbytků z kuchyňských závěsů použijte prostředek na mytí nádobí . Stačí namočit na půl hodiny a vyprat jako obvykle.

Doufám, že vám tyto tipy pomohou. Uvidíme se znova! 💗🙌