Aromaterapie dokáže vyřešit mnoho problémů běžných u moderních lidí. Pokud například nemůžete dlouho spát a cítíte se ráno unavení, citron a sůl jsou účinným řešením! Tento základní trik jsem se naučil od své babičky a teď vám řeknu, jak to funguje.

Jak citron a sůl působí na člověka

Přepracování, problémy v práci nebo doma způsobují mnoha lidem potíže s usínáním. V důsledku toho je obtížné se ráno připravit, dostat se do pracovní nálady a jsou pozorovány změny nálady. Stačí se obrátit na jednoduchý „voňavý“ trik, abyste se uvolnili a odvedli mysl od cizích myšlenek.

Citron + sůl – tandem je skvělý ve své jednoduchosti! Nejprve tedy musíte citrusy nakrájet na 2 nebo 4 části a poté je položit na talíř.

Položíme talířek vedle postele. Aby bylo aroma citronu výraznější a umocnil relaxační efekt, posypte řezaná místa solí.

Proč tento trik funguje?

Citronová vůně totiž na člověka působí uklidňujícím dojmem. Odborníci tvrdí, že citrusové aroma zlepšuje myšlenkové pochody, pomáhá soustředit se a zmírňuje únavu. Citron navíc uvolňuje fytoncidy, dosah jejich působení je až 7 metrů.

S čím ještě duo citron a sůl pomáhá?

Umístění citronu posypaného solí do ložnice může vyřešit další problémy.

  • Vůně citronu účinně odpuzuje komáry. Umístěním ovoce k záhonu vytvoříme ochrannou bariéru proti otravnému hmyzu.
Aromaterapie dokáže vyřešit mnoho problémů běžných u moderních lidí. Pokud například nemůžete dlouho spát a cítíte se ráno unavení, citron a sůl jsou účinným řešením!-3
  • Citron posypaný solí je přírodní osvěžovač vzduchu. Hospodyňky často používají čerstvé ovoce nebo sušené citrusové kůry, aby naplnily dům svěžestí. Sůl zase skvěle pohlcuje nepříjemné pachy.

Doufám, že vám moje tipy pomohly! Děkujeme za pozornost a uvidíme se znovu na kanálu! 💖