Bílé věci časem žloutnou a častým praním získá nevzhledný šedý nádech. V takových případech jsme nuceni použít nakoupené prostředky. Existuje ale bezpečnější a levnější způsob bělení oblečení, který mu rychle vrátí původní vzhled.

Jak bělit látku

Miluji řešení každodenních problémů pomocí improvizovaných prostředků. Vše, co potřebujete, je již na poličce v kuchyni. Takže k bělení bílých věcí potřebujeme kuchyňskou sůl, prášek do pečiva, vroucí vodu a plastovou misku. Aby tato metoda fungovala, musíte věci umýt v horké vodě.

Proces bělení prádla krok za krokem:

1. Do misky nalijte vařící vodu.

2. Sůl rozpusťte ve vodě (2 vrchovaté polévkové lžíce).

3. Přidejte 1 polévkovou lžíci. lžíci prášku do pečiva. Ingredience důkladně promíchejte.

4. Pokud chcete oblečení příjemně provonět, můžete přidat kondicionér na bílé látky. Znovu promíchejte.

5. Namočte si oblečení do tohoto roztoku. Pak v něm vyperte bílé věci a budou jako nové.

Další účinná domácí bělidla

Bělení prádla bez bělidel je zcela proveditelný úkol. Zde je několik dostupnějších metod, které nezaberou mnoho času ani peněz.

  • Prášek do pečiva

Soda proniká hluboko do tkaniny a obnovuje její bělost. Odstraňuje také skvrny stejně dobře jako odstraňovač skvrn. Stačí přidat 1/2 šálku jedlé sody do pračky spolu s práškem a spustit příslušný program.

  • Soda + citron

Pro odstranění hlubokých skvrn smíchejte jedlou sodu s malým množstvím citronové šťávy. Před mytím naneste pastu na znečištěná místa.

  • Ocet

Kromě toho, že ocet úspěšně odstraňuje skvrny a zežloutnutí, má změkčující účinek, a proto nahrazuje komerční aviváž. Do bubnu nalijte 200 ml octa , přidejte prášek jako obvykle a zapněte pračku.

Bílé věci časem žloutnou a častým praním získá nevzhledný šedý nádech. V takových případech jsme nuceni použít nakoupené prostředky.-3

Tyto jednoduché a cenově dostupné lifehacky vrátí vašemu oblečení původní bělost bez bělidel. Dejte prosím like, jestli byly informace užitečné. ❤️