Použití hnojiv je klíčové pro růst a vývoj rajčat. Dobré krmení způsobí, že plody budou chutné a šťavnaté. Na pultech obchodů je spousta hotových drog – ale mám pro vás něco lepšího!

Pro udržení vysoké sklizně jsou hnojiva nezbytná. Doplňují půdu živinami, díky čemuž jsou rostliny silné a životaschopné. Hnojiva v tekuté formě se rychleji vstřebávají.

Přírodní hnojivo pro rajčata

K přípravě přírodního hnojiva potřebujeme 1 polévkovou lžíci hřebíčku, kůru z 1 cibule, 300 ml vody a obsah 2 sáčků černého čaje. Místo běžného čaje můžete použít kávovou sedlinu, která obsahuje draslík, hořčík, dusík, mangan, fosfor a další mikroelementy nezbytné pro zahradní rostliny.

Postup krok za krokem:

1. Vložte přísady do hrnce a zalijte vodou.

2. Umístěte pánev na plyn a vařte její obsah po dobu 10-15 minut.

3. Poté přeceďte přes plátýnko.

Před zaléváním rajčat zřeďte hnojivo vodou. Ke 100 ml roztoku je třeba přidat 3 litry vody. Rajčata jím zalévejte jednou za 25–30 dní.

Hnojivo na rajčata z jasanu a kopřiv

Chci se s vámi podělit o další účinnou „babiččinu“ metodu.

Nalijte vodu do hrnce o objemu 10 litrů. Přidejte 500 g popela – měl by to být čistý dřevěný popel. Poté do pánve nasypte hrst cibulových slupek s několika svazky kopřiv (bez kořenů). Všechny ingredience vařte 15 minut. Nechte přes noc a ráno můžete směs přecedit a nalít na rajčata.

Dejte like a odběr, pokud to bylo užitečné!