Nejsou oblíbenější a krásnější zahradní květiny než růže, které dodávají elegantní a romantické kouzlo. Vyplatí se vybrat odrůdy, které budou zdobit zahradu po celou sezónu bez zbytečné péče. Říkám vám, jak prodloužit kvetení růží.

Nejodolnější odrůdou je Ghislaine de Feligonde , která má krémová meruňková květenství. Postupem času mění barvu na růžovou a bílou. Díky tomu růže této odrůdy vysazené na zahradě vytvářejí dojem, že jich existuje více druhů. Za zvážení stojí i tyto odrůdy: Claire Mathen, Emelie nebo Dorothy Heldoro.

Jak prodloužit kvetení růží?

Za prvé musíte znát jejich požadavky, aby bylo šlechtění květin příjemné a hlavně efektivní. Vyplatí se je pravidelně zalévat a přihnojovat, což nejen prodlouží vegetační období, ale ovlivní i vzhled rostliny.

Prořezávání vybledlých výhonků je také důležitým postupem, který by měl být prováděn systematicky. Rostlina díky tomu neztrácí čas a námahu udržováním zbytečných květenství a po jejich odříznutí ihned vytváří nová. Na jaře, před začátkem květu, byste se měli zbavit všech suchých a hnědých větví, protože narušují správný vývoj růže.

Mulčování kompostem pomůže udržet dostatečnou vlhkost v substrátu, takže rostlina nebude potřebovat příliš častou zálivku. Ingredience obsažené v kompostu poskytnou růži výbornou výživu, hlavní je připravit ji předem na jaře a na podzim.

Přírodní živiny pro dlouhotrvající kvetení

Abych měla krásné růžové keře, používám účinné, ale především přírodní metody. Nevyžadují mnoho práce ani peněz, takže je využije každý nadšenec do zahradnictví. Na růže používám kompost. Minerály, které obsahuje, podporují růže během jejich vývojové fáze a poskytují jim všechny prvky potřebné pro růst. Použít můžete i organické hnojivo – vermikompost, který je nutné smíchat v poměru 2:1 s vodou a použít 1x měsíčně.

Nejsou oblíbenější a krásnější zahradní květiny než růže, které dodávají elegantní a romantické kouzlo.-3

Použít můžete i osvědčené domácí prostředky, jako jsou epsomské soli , které je po zamíchání do půdy každých 6 týdnů ochrání a vyživí. Také, pokud sledujete trend zero waste, je lepší používat kostní moučku . Dodá růžím dusík, fosfor a draslík.

Nejsou oblíbenější a krásnější zahradní květiny než růže, které dodávají elegantní a romantické kouzlo.-4