Všechny hospodyňky vědí, že je třeba pravidelně čistit kohoutek od vodního kamene. A tento problém není pouze estetického charakteru. Hořčíkové a vápenaté soli, které se nacházejí v tvrdé vodě, totiž ucpávají pletivo a tlak neúprosně klesá. Abych neutrácel majlant za domácí chemii, vždy se přikláním k osvědčené domácí metodě.

Jak odstranit vodní kámen z kohoutku

Citron je účinný a přírodní čisticí prostředek. Stačí si vzít jeden čerstvý plod a rozpůlit ho.

Jeden díl připevněte k pletivu vodovodního kohoutku. Polovina citrusových plodů se ale sama o sobě nelepí, měla by být pečlivě zabalena gumičkou.

Tento jednoduchý design necháme přes noc, během této doby kyselina citronová rozpustí nečistoty a vápenné usazeniny a ráno si všimnete rozdílu. Voda z kohoutku volně teče a na povrchu nezůstávají žádné zbytky!

Další způsoby boje proti vodnímu kameni

Ocet funguje skvěle při odstraňování vápenatých usazenin na různých površích. Obvykle stačí vatový tampon navlhčit octem a přiložit na síťku kohoutku. Za půl minuty bude problém vyřešen. Ale k odstranění starých usazenin musí být ocet v kontaktu se špinavým povrchem alespoň jednu hodinu.

Pak byste si měli vzít zubní pastu, starý kartáček a jemnými, jemnými pohyby očistit vodní kámen. Otřete kohoutek ze všech stran hadříkem z mikrovlákna a máte hotovo!

Všechny hospodyňky vědí, že je třeba pravidelně čistit kohoutek od vodního kamene. A tento problém není pouze estetického charakteru.-3

Pěna na holení není nejviditelnější, ale velmi účinný prostředek. Vzduchová pěna odstraní nevzhledný plak z kohoutku za půl hodiny. Jednoduše naneste malé množství na čištěný povrch, otřete hadříkem a nechte asi 30 minut působit. Opláchněte veškerou zbývající pěnu. Metoda pomůže zbavit se vodního kamene nejen na vodovodním kohoutku, ale i na sprchové hlavici.

Doufám, že vám moje tipy byly užitečné. Přihlaste se k odběru kanálu, stále vás čeká spousta zajímavého ❤️