Mnoho z nás si doma pěstuje květiny, které nevyžadují zvláštní péči. Někdy se ale i oni přestanou normálně vyvíjet a nevytvářejí nové listy. Řeknu vám, co rostlině chybí a jak situaci napravit.

Ukážu to na příkladu Zamioculcas. Tato přirozená a rozpočtově nenáročná metoda však funguje skvěle s jinými rostlinami v květináčích.

Proč se neobjevují nové listy?

K tomuto problému dochází nejčastěji při zanedbání pravidel péče o rostlinu, nebo v důsledku nadměrné péče o ni. Růst a vývoj zelené hmoty je ovlivněn osvětlením, teplotou, hnojením a četností zálivky.

Chyby, kvůli kterým se neobjevují mladé listy:

  • Pokud je slunečního světla velmi málo, listy zezelenají a začnou opadávat.
  • Přebytečné hnojivo. Pokud to s hnojivem přeženete, můžete kořeny „spálit“ a rostlina se soustředí na jejich obnovu, nikoli na rozkvět nových listů.
  • Převlhčení půdy. Při nadměrné zálivce se kořeny oddělují, objevuje se na nich hniloba, půda se utuží a kyslík se ke kořenovému systému nedostane.
  • Změny teplot, průvan.
  • Hrnec je příliš těsný. Dodržujte toto pravidlo – nový květináč by měl být o 10-15 cm větší než předchozí.

Přírodní jablečná výživa

Výroba domácího hnojiva je snadná. K tomu budeme potřebovat zbytky jablek, které většinou vyhazujeme.

Mnoho z nás si doma pěstuje květiny, které nevyžadují zvláštní péči. Někdy se ale i oni přestanou normálně vyvíjet a nevytvářejí nové listy.-3

Nejprve je vysušte. Můžete jej jednoduše rozložit na parapet, ale pro urychlení procesu používám troubu. Troubu rozehřejte na 80-100 stupňů a sušte hodinu a půl. Připraveno!

Suchou slupku a jádřinec jablka poté rozdrťte a vzniklý prášek nasypte do květináče a smíchejte se zeminou.

Mnoho z nás si doma pěstuje květiny, které nevyžadují zvláštní péči. Někdy se ale i ony přestanou normálně vyvíjet a nevytvářejí nové listy.-4

Vyzkoušejte tuto jednoduchou metodu a užijte si nové listy a krásný vzhled vaší oblíbené rostliny ❤️