Každý, kdo pěstuje okurky, sní o co nejvyšším výnosu. Chci se s vámi podělit o jednoduchou techniku, díky které můžete z jednoho keře nasbírat až 11-13 kg krásně zelených plodů.

Pěstování okurek není nejjednodušší úkol. Keře je potřeba pravidelně zalévat a správně hnojit. Odměnou za píli je bohatá úroda. Stačí zalít okurky tímto levným hnojivem třikrát, abyste získali úrodu, kterou vám bude každý závidět!

Jaké podmínky potřebují okurky?

Okurky by měly být vysazeny na otevřeném prostranství koncem května nebo začátkem června. Musíte jim vybrat slunné místo a dbát na to, aby byla půda pro pěstování správně připravena. Okurky potřebují hodně vláhy. Je důležité, aby se ke kořenům dostal vzduch, proto je potřeba půdu kolem rostliny prokypřit.

Aby se okurky správně vyvíjely a plodily, potřebují hodně živin. Jedním ze způsobů, jak je „nakrmit“, je použití jedlé sody.

Proč okurky potřebují sodu?

Použití jedlé sody k hnojení okurek poskytuje výhody v různých fázích. První aplikace hnojiva (krátce po výsadbě) stimuluje jejich růst. Druhý (během období květu) snižuje počet neplodných květů.

Ošetření prováděné v době, kdy se na keřích objevují mladé okurky, pomáhá prodloužit období plodů a obecně zvýšit výnosy.

Každý, kdo pěstuje okurky, sní o co nejvyšším výnosu. Chci se s vámi podělit o jednoduchou techniku, díky které můžete z jednoho keře nasbírat až 11-13 kg krásně zelených plodů.-3

Kdy použít jedlou sodu na hnojení okurek

Jak jsem již psal, aby hnojení jedlou sodou přineslo pozitivní výsledek, je nutné provést 3 ošetření.

  1. Poprvé musíte rostliny oplodnit 14 dní po výsadbě na otevřeném terénu.
  2. Po dalších 14 dnech provedeme druhé krmení roztokem sody.
  3. Třetí – když si všimnete, že se na keřích začínají objevovat plody .

Jak připravit hnojivo

Výroba hnojiva z jedlé sody je velmi snadná. Pro první dva postupy musíte rozpustit 80 g sody v 10 litrech teplé vody.

Každý, kdo pěstuje okurky, sní o co nejvyšším výnosu. Chci se s vámi podělit o jednoduchou techniku, díky které můžete z jednoho keře nasbírat až 11-13 kg krásně zelených plodů.-4

Pro třetí ošetření použijte 60 g sody na 10 litrů vody a do tekutiny přidejte 3-4 kapky jódu. Drogu vždy důkladně promíchejte.

Zalévejte okurky roztokem sody ráno nebo večer a přinesou štědrou a chutnou úrodu!