Vše, co nalijeme do dřezu, prochází speciálním sítkem. Hromadí se pod ním spousta nečistot, mastnoty a drobných nečistot. Zápach potravinového odpadu způsobuje hospodyňce mnoho nepříjemností, zcela ji odrazuje od pobytu v kuchyni. Dnes se podělím o jednoduchý životní hack, který snadno odstraní zápach z kanalizace.

Proč umyvadlo voní?

Za prvé, problém souvisí se zbytky jídla, které končí v odpadu při mytí nádobí. Vytvářejí hustou, lepkavou hmotu a časem se objeví „jantar“ a rozšíří se po celém domě. Kávová sedlina, mouka, lněná semínka nebo kmín, kousky chrupavek snadno projdou filtrační mřížkou, ale nerozpustí se, ale nabobtnají.

Dalším důvodem je nedostatek pravidelného čištění. Pokud je problémem nekvalitní montáž, měli byste kontaktovat odborníka. Ve všech ostatních případech vás nepříjemného zápachu snadno zbaví pouze jedno dostupné ovoce!

Domácí lék na zápach dřezu

Abyste zapomněli na běžný každodenní problém, stačí si vzít plátek čerstvého citronu . Jsme zvyklí přidávat citrusy do čaje a lahodného pečiva, ale dokáže odstranit i blokády a osvěžit vzduch v kuchyni.

Vše, co nalijeme do dřezu, prochází speciálním sítkem. Hromadí se pod ním spousta nečistot, mastnoty a drobných nečistot.-3

Stačí přitlačit kousek citronu (bez semínek) filtrační síťkou a bude bezpečně fixována.

Na rozdíl od kyseliny citronové, kterou mnohé hospodyňky vylévají do dřezu, se ovoce nerozpustí a nesmyje se proudem teplé vody. Citron bude vydávat svěží vůni po dlouhou dobu, čistí kanalizační potrubí od lepivého filmu a vodního kamene.

Citron měním každé 2-3 dny , to stačí na to, aby nezplesnivěl. Tento jednoduchý trik lze použít jak v kuchyni, tak v koupelně.

Přátelé, pokud vám moje rada byla užitečná, určitě dejte palec nahoru. Přihlaste se k odběru kanálu, stále vás čeká spousta zajímavých věcí! ❤️‍