Pokud se na tuto situaci podíváte z praktického hlediska, tyto akce nejsou zcela jasné a nezdají se být promyšlené. Pro zvýšení vlhkosti v místnosti se pod radiátor umísťuje voda, sůl má naopak absorpční vlastnosti a vlhkost snižuje.

S největší pravděpodobností jste již přemýšleli o tom, proč byste měli udělat tuto akci. Nejde nám o praktickou stránku života, ale o tu energetickou.

Proč potřebujete čistit energii ve vaší domácnosti?

Sůl dokonale čistí energii. Podle Feng Shui (starodávné umění harmonizující energii okolního prostoru) by sůl měla být umístěna na více místech v domě.

V každém domě jsou nějaké hádky, majitelé domu mají prostě špatnou náladu nebo přicházejí hosté a vyzařují na majitele nepříliš příjemné a pozitivní myšlenky.

Proto musíte pravidelně čistit energii ve svém domě, zejména pokud se jedná o byt, vedle kterého žije velké množství lidí s různými charaktery, chováním a energií.

Někdy můžete dokonce cítit těžkou energii v domě. Cítím to například, když mám doma velmi špatnou náladu, a když jdu ven, okamžitě se to změní. Když se cítíte slabí doma nebo dokonce po náročném dni v práci, je těžké usnout. Je to, jako by v energii domu byla nějaká těžká vibrace, která nás znervózňuje.

V takových chvílích nasypu do sklenice hrubozrnnou sůl a postavím ji do jakéhokoli rohu domu, kde nebude překážet a nebudou se na ni dotýkat zvířata žijící v domě ani děti.

Navíc příjemná vůně

Sklenici nechám pár dní v klidu. Do soli můžete přidat pár kapek esenciálního oleje. Pokud pod radiátor postavíte sklenici, sůl prostor zahřeje a provoní. Ukazuje se, že kromě energetické očisty se přidává i praktická funkce.

Po krátké době tuto sůl vyhodím, aby s ní z domu odešla veškerá temná energie.

Bílá šalvěj

Pokud se dotkneme velmi prastarých a klasických metod energetické očisty domova, pak k tomu slouží bílá (kalifornská) šalvěj.

Šalvěj pomáhá vyčistit energii v domě, auru a uvolnit mozek po náročném dni v práci.

Rostlinu sušíme a sbíráme do malé kytice a svážeme ji pevným provazem. Poté zapálíme a ihned uhasíme, aby z kytice vycházel lehký kouř. Chodíme po místnosti, aby vůně kouře naplnila prostor.

Je třeba dělat vše opatrně, aby nedošlo k požáru!

V internetových obchodech kupuji hotové svazky šalvěje nebo vonné tyčinky s její vůní pro vykuřování místnosti a meditaci.

Jeho vůně má pozitivní vliv na pohodu člověka, pomáhá uklidnit se a pozitivně nastavit myšlenky.

Podnikáte nějaké kroky k čištění energie doma?