Každý dobře zná pevné svorky, které se používají na mnoha baleních chleba v obchodě. Kdysi jsem koupil chleba, uklidil ho a sponku vyhodil.

V době vyhazování jsem si říkal, že je ta věc vlastně užitečná a že bych ji mohl zachránit, ale absolutně jsem netušil, kde přesně bych mohl použít sponky na chleba.

Ve volném čase jsem začal shánět informace, kde bych tyto kovové drobnosti mohl využít.

A našel jsem několik různých metod, teď mám malou krabičku, kam tyto spony vkládám po každém bochníku chleba, který si koupím.

Koření se již nevysypává

Myslím, že pro mnoho hospodyněk jsou otevřené balíčky koření problémem. Často jich míváme hodně a i když je opatrně vložíme do jedné nádoby nebo sáčku, v určitém okamžiku mohou být ze sáčku posypány, což velmi zkazí náladu a vzhled kuchyňské linky. Kovová spona na chleba je ideální pro přeložení přes okraj otevřeného sáčku a jeho uzavření.

Zdarma fixátor pro svazek drátů

Na internetu najdete mnoho různých svorek a držáků na dráty. Ale svorky pro balení chleba nejsou horší svorky. Drží dráty pevně u sebe, snadno se pohybují a nezabírají mnoho místa.

Každý dobře zná pevné svorky, které se používají na mnoha baleních chleba v obchodě. Kdysi jsem koupil chleba, uklidil ho a vyhodil klip.-3

Háček na zeď

Bílou část spony jsem opatrně vystřihla, ne úplně, ale jen z jednoho okraje. Dělám to tak, aby po stranách zůstaly kovové drátky, které lze snadno připevnit na tapetu nebo sololitovou desku. Získáte tak malý háček, kam můžete zavěsit stejné dráty, malý obrázek nebo novoroční girlandu. To se hodí zejména na venkově, nebo když nechcete nebo nemůžete zatlouct velký hřebík do zdi.

Každý dobře zná pevné svorky, které se používají na mnoha baleních chleba v obchodě. Kdysi jsem koupil chleba, uklidil ho a vyhodil klip.-4

Svorka na tašky

No, to je vlastně důvod, proč jsou tyto svorky vytvořeny. Jsou velmi vhodné pro uzavírání jakýchkoliv sáčků nebo látkových sáčků. Takto uzavřu pytlíky s cereáliemi nebo pytlík nepoužitého cukru. Ne vždy se totiž podaří něco nalít do zavařovací sklenice. Také sbírám bylinky a dávám je do plátěných sáčků a uzavírám je těmito sponkami. Je vhodné, že je lze volně zajistit, což umožňuje obsahu „dýchat“.

Každý dobře zná pevné svorky, které se používají na mnoha baleních chleba v obchodě. Kdysi jsem koupil chleba, uklidil ho a vyhodil klip.-5

Rajčata už nepadají

A další metodou využití těchto na první pohled nenápadných věcí je svazování různých rostlin. Můžete je použít k zajištění rajčat, popínavých květin a lián okurek. A už žádné řezání provázků! Jsou malé, pevně drží a jsou zcela neviditelné.

Doufám, že se vám tyto rady budou hodit a stejně jako já se pustíte do krabičky na kovové spony na sáčky na chleba.