Kořenitou vůni bobkových listů si kuchaři oblíbili odedávna. Zkušené hospodyňky ale znají spoustu dalších využití, která pomáhají šetřit peníze a usnadňují život.

Proč si dávat bobky do bot?

Vaše boty mohou být zářivě čisté, ale ne vždy voní jako růže. Nepříjemný zápach pochází z bakterií, které milují vlhkost a teplo. Bobkový list má antiseptické a antibakteriální vlastnosti. Stačí si ho dát na noc do bot, koření si s „voňavým“ problémem poradí o nic hůř než deodorant z obchodu.

Kontrola můry

Můry nesnesou vůni bobků. Abyste se tohoto otravného hmyzu zbavili, vložte pár voňavých lístků do látkového sáčku. Nechte si to ve svém šatníku. Koření také pomůže ušetřit zásoby potravin. Umístěte vavřínové listy na police, kde jsou uloženy potraviny.

Vůně zašlých věcí ve skříni

Podobným způsobem můžete odstranit zatuchlý zápach ze skříně, ale nejprve je potřeba skříň a věci v ní vysušit. Dovnitř pak vložte 5-7 vavřínových listů a ucítíte rozdíl. Navíc dobře absorbují přebytečnou vlhkost. Aby vaše skříň zůstala svěží, vyměňte bobkový list jednou za měsíc.

Proč dávat bobkové listy do pračky?

Po opakovaném praní získají věci šedavý odstín. Existuje velmi jednoduchý a levný způsob, jak vrátit barvu oblečení.

  • Vezměte 10 bobkových listů.
  • Smíchejte je v jedné nádobě se 4 polévkovými lžícemi. lžíce jedlé sody.
  • Vložte směs do malého sáčku. Vložte to do bubnu.
  • Spusťte prací cyklus při 30 °C. Věci budou jako nové!

Bobkový list pod kobercem

Naši předkové také používali bobkový list, aby přinesli do domova bohatství, štěstí a pohodu.

Kořenitou vůni bobkových listů si kuchaři oblíbili odedávna. Zkušené hospodyňky ale znají spoustu dalších využití, která pomáhají šetřit peníze a usnadňují život.-3

Abyste svůj domov očistili od negativity, měli byste umístit jeden kus papíru pod koberec v místnosti, kde trávíte nejvíce času. Výsledek na sebe nenechá dlouho čekat!