Poměrně často můžete najít články s různými metodami přípravy řepy. Většina publikací je o tom, jak péct řepu v alobalu. Všechno v těchto receptech je správné, až na jeden drobný detail. Dnes o tom budeme mluvit.

S největší pravděpodobností ženy v domácnosti moc nepřekvapím, ale myslím, že vás to bude zajímat.

Tento způsob přípravy řepy používají kuchaři v restauracích,
je považován za jeden z nejlepších.

Řepa je poměrně originální produkt. Není drahý, ale s jeho pomocí můžete dát svým oblíbeným jídlům neuvěřitelnou chuť! Nejprve se však musíte naučit, jak tuto zeleninu správně vařit. Dnes jsem se s vámi rozhodla podělit o informace, jak nejlépe řepu připravit, aby neztratila své prospěšné látky.

Postupná příprava řepy v alobalu:

✔Nejprve řepu vezmu a důkladně opláchnu pod teplou vodou.
✔Odtrhnu kousek alobalu, do středu nakapám pár kapek oleje a nasypu tam špetku cukru a soli.
✔Dále jsem na to dal naši řepu. Opět lehce pomažu olejem a utřu cukrem a solí.
✔Zeleninu je potřeba pečlivě zabalit do alobalu, uzavřít všechny praskliny, aby olej nevytekl a dát do trouby vyhřáté na 180-200 stupňů. Po hodině zkontroluji jeho připravenost párátkem. Pokud se špička snadno dostane, pak je řepa již hotová, pokud ne, nechte ji ještě nějakou dobu v troubě.

Jen řepu nekontrolujte vidličkou nebo nožem, mohla by vytéct šťáva a ztratit barvu.

Většinou po hodině, když folii rozložíte, zjistíte, že je suchá. To znamená, že z řepy nevytekla žádná šťáva a všechny živiny zůstaly.
Taková řepa se velmi snadno loupe; Řepa z pece je šťavnatější a získává jedinečné aroma. A snadno se čistí, kůže se odlupuje téměř sama a hlavně na rukou nezůstávají žádné stopy šťávy.

Užitečný lifehack.
Pomocí kyseliny citronové, soli a cukru můžete zvýraznit jeho chuť. Pokud řepu vaříte tímto způsobem, rozhodně nebudete litovat. Když vaříme řepu na pánvi, dost často ztrácí chuť, protože je ve vodě. Zkuste přidat kyselinu citronovou, sůl a cukr – pomohou zelenině stát se mnohem chutnější a bohatší.

Zkoušeli jste upéct řepu?