Mám rád přírodu a vše živé, když je v domě hodně květin. Často si množím vlastní domácí květiny. Ne každou rostlinu lze snadno zakořenit. Některé lze bez problémů zasadit přímo do země, jiné potřebují čas na vypěstování nových kořenů. Existují rostliny, které jsou v této věci velmi odolné a čekání na první kořen může trvat věčnost. Již mnohokrát jsem použil hotové kořenové produkty z obchodu, ale ne vždy pomohly. Existuje však způsob, jak květinu povzbudit k rychlejšímu růstu nových kořenů.

Zakořenění rostlin zahrnuje umístění části větve nebo stonku do roztoku, aby mohly růst nové kořeny. Díky této metodě můžeme mít doma celou džungli z jedné rostliny. Přestože některé druhy rostlin klíčí i v obyčejné vodě, mnohé z nich vyžadují další stimulanty.

Co obsahují umělé rostlinné stimulanty?

V zahradnických obchodech je k dispozici mnoho zakořeňovacích činidel, většinou rostlinných hormonů nazývaných akusiny. Výrazně urychlují růst kořenů a stimulují růst rostlin. Nejběžnějšími akusiny v zakořeňovacích činidlech jsou: kyselina naftyloctová, kyselina indoylmáselná a kyselina indoyloctová. Kromě hormonů obsahují tyto přípravky antimykotické látky a vitamíny.

Jak přirozeně urychlit zakořeňování rostlin?

S jejich nákupem ale nespěchejte. I když se nehádám, pomáhají nejen zakořenit, ale také vyživovat užitečnými látkami. Ale měl jsem několik případů, kdy produkty na zakořenění a stimulaci růstu z obchodu nepomohly. Stěžoval jsem si na prodejce a ona řekla, že se to stává, když je rostlina velmi odolná proti zakořenění, doporučila mi vyzkoušet přírodní prostředky, které stimulují růst nových kořenů.

Jedním z nich je aloe vera. Vyznačuje se vysokým obsahem vitamínů a minerálů, které příznivě ovlivňují růst rostlin. Aloe je navíc antibakteriální, takže může pomoci chránit naše oblíbené květiny před mšicemi a dalšími mikroorganismy. Do vody s rostlinou stačí přidat gelovitou látku z aloe na 1-2 dny.

Mám rád přírodu a vše živé, když je v domě hodně květin. Často si množím vlastní domácí květiny. Ne každá rostlina se snadno zakořeňuje.-3

Dalším dobrým přírodním lékem na zakořenění je MED .

Přidejte 1 polévkovou lžíci do vody, ve které budete řízky namáčet. lžíci medu. Díky své konzistenci přilne ke stonku a dodá rostlině obsažené cenné živiny. Med má navíc baktericidní a fungicidní vlastnosti, které inhibují růst mikrobů, které by jinak narušovaly růst.

Mám rád přírodu a vše živé, když je v domě hodně květin. Často si množím vlastní domácí květiny. Ne každá rostlina se snadno zakořeňuje.-4

Řízky nechte v medové vodě až 24 hodin, ale ne déle. Tato doba stačí na to, aby do něj pronikly vitamíny a minerály obsažené v medu. Abyste zajistili, že med zůstane na kořenech, i když je zasadíte do země, musíte udělat hlubokou jamku a teprve poté kořeny opatrně zahrnout zeminou.