Čištění trouby je jedním z nejobtížnějších kroků čištění. Zaschlý a přepálený tuk se neodstraní tak rychle, jak bychom chtěli. Chytrý trik s papírovou utěrkou pomůže vrátit vaší troubě nebo roštu plynového sporáku původní vzhled.

Jak rychle vyčistit sporák?

Špinavý sporák lze jen stěží nazvat ozdobou kuchyně. Pravidelné mytí saponátem na nádobí většinou nepřináší očekávané výsledky. Pouhé postříkání roštu odmašťovací kapalinou také není nejlepší řešení, protože se během několika minut odpaří z povrchu.

Chcete-li rychle a efektivně vyčistit sporák, musíte připravit speciální „kompresi“ z papírových ručníků. Papír déle udrží vlhkost a poskytne čističi čas na práci. Tento způsob je vhodný nejen pro rošty trouby nebo sporáku, ale také pro hořáky.

Postup krok za krokem:

  • Nejprve odstraňte hořáky. Dejte je do misky s vodou a trochou saponátu.
  • Poté vyjměte gril a položte jej na stůl. Přikryjte vlhkými papírovými utěrkami.
  • Smíchejte prostředek na mytí nádobí s vodou v poměru 1:3. Výsledný roztok nalijte do rozprašovače.
  • Nastříkejte ručníky, zejména tam, kde se dotýkají stojanu. Počkáme 20 minut, během kterých se tuk zcela rozpustí.

Zbývá pouze odstranit ručníky a otřít povrch houbou namočenou v teplé vodě. Poté vytřete do sucha čistým hadříkem, hotovo!

Jak vyčistit čerstvé nečistoty z hořáků

Další základní recept, který se skládá ze dvou složek. Budeme potřebovat kyselinu citronovou a vroucí vodu.

Čištění trouby je jedním z nejobtížnějších kroků čištění. Zaschlý a přepálený tuk se neodstraní tak rychle, jak bychom chtěli.-3

Nejprve vezměte misku, vložte do ní hořáky a naplňte ji vařící vodou. Přidejte 2 polévkové lžíce. lžíce kyseliny citronové. Po vychladnutí vody vyjmeme hořáky a snadno z povrchu odstraníme karbonové usazeniny a mastné usazeniny.

Čištění trouby je jedním z nejobtížnějších kroků čištění. Zaschlý a přepálený tuk se neodstraní tak rychle, jak bychom chtěli.-4

Díky těmto jednoduchým krokům budou vaše kamna zářit jako nová ❤️