Přes svou skromnou velikost způsobují plži na zahradě značné škody. Mají vynikající chuť k jídlu a pokud se nezvaných hostů včas nezbavíte, můžete zapomenout na sklizeň rajčat, okurek, paprik a dalších zahradních plodin. Dnes se chci podělit o účinnou a levnou metodu hubení škůdců, kterou na své dači používám již 5 let.

Jak škodliví jsou šneci?

Šneci milují vlhko, takže teplo a vydatné srážky jsou příznivé podmínky pro jejich rozmnožování. Když je horko a slunečno, obvykle se schovávají v křoví a houštinách. To je důvod, proč je během dne není snadné spatřit.

Slimáci jedí květenství a listy rostlin. Škůdci v nich zanechávají nepravidelně tvarované otvory a mladé rostliny mohou slimáci sežrat celé za pouhou jednu noc. Je tu ale dobrá zpráva: úrodu můžete zachránit pomocí jedné nenáročné okrasné rostliny.

Boj proti slimákům

Mnoho zahradníků nakupuje speciální prostředky na hubení slimáků. Nerad však na svých stránkách používám „chemikálie“, protože jejich složky mohou proniknout do půdy a být absorbovány rostlinami.

Naštěstí mnoho rostlin není po chuti šnekům. Například kapradina samec. Tato odrůda kapradiny roste ve stinných lesích, nejčastěji v blízkosti malých vodních ploch. Zdobí květinové záhony a parkové plochy. Jeho velké listy spolehlivě ochrání zahradu před měkkýši.

Přes svou skromnou velikost způsobují plži na zahradě značné škody.-3

Jednoduše mezi záhony umístěte otrhané kapradí listy a slimáci se budou držet dál od těchto oblastí.

Jaké další rostliny odpuzují škůdce?

Chcete-li hlemýždě udržet mimo vaši zahradu, můžete vysadit rostliny, které je odpuzují.

Tyto zahrnují:

  • Šalvěj.
  • Majoránka.
  • Rozmarýn.
  • Česnek.
  • Cibule.
  • Petržel.
  • Hořčice.
Přes svou skromnou velikost způsobují plži značné škody na zahradách a zeleninových zahradách.-4

Vyzkoušejte tuto osvědčenou metodu a škůdci se vaší sklizně již nedotknou ❤️‍