Pokojové květiny čistí vzduch a dělají domov skutečně útulným. Někdy se však růst a vývoj rostliny zpomalí, listy jsou bledé a bez života. Naštěstí naše domácí lékárnička má lék, který situaci rychle napraví.

Ukazuji příklad Zamioculcas. Tato metoda však přinese neocenitelné výhody všem druhům rostlin bez výjimky.

Co dělat, když rostlině nevyrostou nové listy?

Zamioculcas mám ráda pro jeho nenáročnost a bujný vzhled. Tenké stonky a velké dekorativní listy vypadají velmi elegantně. Ale co dělat, když se stonky natahují, ale nejsou žádné listy?

Za prvé, potřebujete správnou péči. Takže při intenzivním slunečním světle listy zasychají a žloutnou. Každodenní zálivka také oslabuje pokojovou rostlinu a narušuje rovnováhu voda-vzduch.

Pokud problém nesouvisí s negramotnou péčí, pak květina prostě potřebuje stimulátor růstu. Najdete ho ve své domácí lékárničce. Výborným doplňkem budou multivitaminy, které nasycují lidské tělo vitamíny a minerály. Obsahují vitamíny B, A, E, dále hořčík, zinek, jód, fosfor a mangan. Vše, co potřebujete pro plný růst a vývoj rostliny!

Pokojové květiny čistí vzduch a dělají domov skutečně útulným. Někdy se ale růst a vývoj rostliny zpomalí, listy zblednou a bez života.-3

Jak vyrobit hnojivo z multivitamínu

Příprava produktu, který podporuje aktivní růst listů a posiluje kořenový systém, je stejně snadná jako loupání hrušek. Budeme potřebovat litr čisté vody, 1 multivitamínovou tabletu a hmoždíř.

Postup krok za krokem:

  • Vezměte multivitamínovou tabletu a rozdrťte ji v hmoždíři.
  • Poté smíchejte prášek s teplou vodou. Důkladně promíchejte.
  • Poté rostlinu zalijte. Efekt na sebe nenechá dlouho čekat!

Multivitaminové doplňky by se měly užívat jednou za 30 dní.

Tímto způsobem můžete rostlinu v co nejkratším čase „probudit“, zvětšit její zelenou hmotu a vrátit jí bývalou bujnost.