Skvělý babiččin recept! Snadné provedení, vysvětleno krok za krokem.

Radost z jemnosti, sladkosti a chuti: pomerančový dort. Ať se vám to bude rozplývat v ústech, jak chcete, určitě to bude mít skvělý účinek při zákusku nebo svačině!

OZNÁMENÍ

Recept je navíc ultra jednoduchý a ultra rychlý na přípravu: 2 pomeranče, mouka, máslo, cukr, vejce, droždí… a 10 minut špičkové doby přípravy! Byla by opravdu škoda se o něj připravit, že? Pojď, otestuj, adoptuj a hlavně si to nech pro sebe 😉

Ingredience:

2 pomeranče
175 g mouky
175 g másla
175 g moučkového cukru
1/2 sáčku prášku do pečiva
3 vejce

PŘÍPRAVA:

KROK 1
Předehřejte troubu č.6 (180°C). V hrnci na mírném ohni rozpustíme máslo. Když je dobře rozpuštěný, nalijte ho do mísy a odstavte.

KROK 2
V míse prošlehejte moučkový cukr, vejce, prosátou mouku a droždí. Poté do přípravy přidejte rozpuštěné máslo. Dobře promíchejte.

KROK 3
Po předchozím umytí nastrouhejte 2 pomeranče a seberte kůru. Poté pomeranče nakrájejte na 2 a vymačkejte je, abyste získali šťávu. Poté do těsta vmícháme kůru a polovinu pomerančové šťávy (druhou polovinou šťávy pokapeme pomerančový koláč, až bude uvařený).

4. KROK
Vymažte máslem a moukou formu na dort a nalijte do ní těsto na koláč. Pečte 30 min. Doba vaření se liší v závislosti na troubě. Chcete-li sledovat vaření vašeho dortu, vložte čepel nože do středu dortu. Pokud čepel vyjde neporušená, koláč je vařený.

KROK 5
Když je váš pomerančový koláč upečený, vyjměte jej z trouby a pokapejte zbývající pomerančovou šťávou. Podávejte vychlazené s několika plátky pomeranče na ozdobu.

TIPY:

Víte, pečení je dětská hra! Abyste tedy svému pomerančovému dortu dodali ještě větší efekt, můžete jej ozdobit lahodnou polevou. Za tímto účelem nemůže být nic jednoduššího: vymačkejte 1 pomeranč, abyste vytáhli šťávu, a poté tuto šťávu smíchejte se 100 g moučkového cukru. Tuto polevu pak potřete na dort, až úplně vychladne. Pro obměnu požitků můžete tento dortový recept upravit také s citronem, stejně jako polevu.