Již delší dobu využívám rady známé Japonky Marie Kondo. Pozornost publika si získala pomocí svých knih o uvádění věcí do pořádku a organizaci prostoru.

Celá rodina tráví spoustu času v kuchyni. A pokud je velká, tak je kuchyně neustále zaneřáděná, se spoustou špinavého nádobí, jídla a různých malých částí, které vždy mění své umístění.

Vše je minimální

Navzdory tomu, že jsme neustále inzerováni různými kuchyňskými doplňky pro usnadnění různých úkolů v kuchyni, Marie Kondo tvrdí, že minimalismus je základním pravidlem, které by v kuchyni mělo být.

Díky menšímu počtu položek je uspořádání věcí rychlejší a jednodušší.

Toto pravidlo chápu tak, že byste neměli kupovat nepotřebné věci a nezaplňovat svůj dům různými doplňky do domácnosti, bez kterých se obejdete.

Rozdělení zón a motivace

Strategie Marie Kondo také spočívá v rozdělení bytu nebo určité místnosti do několika zón.

Poté musíte pro každou zónu určit seznam úkolů, které bude nutné každý den provést. Věnujte tomu asi 20-30 minut denně. Seznam úkolů lze vytisknout na krásné kousky papíru a pověsit na lednici.

Při plnění každého úkolu musíte zaškrtnout políčko nebo znaménko plus. Budete se motivovat k plnění těchto úkolů a budete mít radost z toho, co děláte.

Radost a podráždění

Rozhodněte se sami, které předměty přinášejí radost a rádi je používáte a vidíte v kuchyni. A předměty, které vás upřímně dráždí. Mohou to být rozbité nože nebo vidličky, které je z nějakého důvodu škoda vyhodit. Potřeby pro domácnost, které ztratily svou funkčnost nebo jsou prostě objemnými předměty, které zabírají příliš mnoho místa a používáte je jen zřídka.

Přirozeně se musíte rozloučit s předměty, které způsobují podráždění. Rovněž stojí za to věnovat pozornost těm položkám, které jsou neporušené a funkční, ale nepoužíváte je a je nepravděpodobné, že je budete používat v budoucnu. Mohou být prodány nebo darovány přátelům nebo lidem v nouzi.

Suvenýry a starožitnosti

Někdy se v naší kuchyni nacházejí předměty, které jsme zdědili po našich babičkách nebo dokonce po našich prababičkách. Některé podšálky, čajové soupravy, krásné lžičky. Takové předměty je škoda vyhodit, uchovávají vzpomínky na lidi a životní události.

Často ale leží v nějakém vzdáleném šuplíku, který se jen občas otevře, a nastávají chvíle nostalgie.

Takové předměty mohou získat druhý život a vyrobit z nich originální suvenýry tím, že je vystavíte na prominentním místě. Starožitné poháry lze například použít jako ozdobné květináče pro malé rostliny, jako jsou fialky.

Organizace prostoru

Různé nádoby a krabice mohou být důležitým nákupem pro váš domov. Můžete si je vybrat ve stejném stylu, budou funkční a zároveň zdobí prostor.

Stejným stylem sypu různé obiloviny, mouky a další sypké předměty do různých sklenic. Lepím na ně štítky s názvy obsahu. Díky tomu je navigace v prostoru mnohem pohodlnější.

Již delší dobu využívám rady známé Japonky Marie Kondo. Pozornost publika si získala pomocí svých knih o uvádění věcí do pořádku a organizaci prostoru.-3

Uskladnění předmětů stejného typu organizuji stejným způsobem. Krabičky od čaje jsou v jedné nádobě, lžičky ve druhé, nože ve třetí a tak dále. To výrazně zjednodušuje hledání v kuchyni a činí ji uklizenější.

Jsou to na první pohled jednoduché rady, které jsou však velmi potřebné.

Používám je doma a opravdu mi to pomáhá snížit množství dalšího čištění, které musím udělat.