Malé sáčky s míčky najdeme v peněženkách, módních kabelkách, krabicích od bot. Většinou jsou hned vyhozeny jako nepotřebné, protože nevědí, k čemu jsou určeny. Níže uvádíme 7 důvodů, proč se vysoušedla nezbavovat, ale silikagel lépe schovat a užitečně ho používat v každodenním životě.

Co je silikagel?

Uvnitř malého papírového sáčku jsou silikonové korálky. Silikagel je založen na kyselině křemičité. Porézní granule vážou molekuly vody a chrání zboží před vlhkostí během skladování a přepravy.

Silikagel – 7 způsobů, jak jej využít pro jiné účely

Chcete-li maximalizovat životnost sorbentu, musíte sáčky skladovat ve vzduchotěsné nádobě.

Antikorozní

V garáži nebo skladišti je často vysoká vlhkost, kvůli které se na kovových nástrojích objevuje rez. Balíček silikagelu pomůže vyřešit problém.

Pokud se váš smartphone velmi namočí

Pokud telefon reaguje na dotyky, musíte jej vypnout. Poté ho pevně zabalte do fólie a vložte dovnitř několik balíčků silikagelu. Odsají veškerou vlhkost a vy nebudete muset brát svůj smartphone do servisního střediska.

Ušetřete stříbro

Sáčky umístěte do blízkosti stříbrných příborů, což zpomalí blednutí stříbra. Podobná metoda je vhodná pro stříbrné šperky.

Na sušení bot

Jeden z nejviditelnějších způsobů použití silikagelu. Skleněné kuličky rychle absorbují vlhkost a nepříjemné pachy.

Nejprve je potřeba tašku zabalit do tenké látky, vhodné jsou nylonové ponožky nebo obuv a poté vložit dovnitř tenisek, zimních bot, kozaček nebo letních bot.

Zjištění pro řidiče

Silikagelové vysoušedlo snadno zabrání zamlžování vašich oken. Stačí umístit pár sáčků pod přední sklo auta, nechat je přes noc a ráno uvidíte výsledky.

Na retrouve des petits sacs de balles dans les portefeuilles, les sacs à main tendance et les boîtes à chaussures. Habituellement, ils sont immédiatement jetés comme inutiles, car ils ne savent pas à quoi ils sont destinés.-3

“Vonné” ručníky

Pokud čisté ručníky páchnou vlhkostí a zatuchlinou, měli byste dát silikagelové balíčky do skříně, kde jsou uloženy. Přebytečná vlhkost zmizí a s ní i problém s nepříjemným zápachem.

Zimní skladování semen

Vlhká semena k setí jsou pro zahradníky vážným problémem. O svá semínka nepřijdete, pokud s nimi bude v krabičce pouze jeden balíček silikagelu.

Na retrouve des petits sacs de balles dans les portefeuilles, les sacs à main tendance et les boîtes à chaussures. Habituellement, ils sont immédiatement jetés comme inutiles, car ils ne savent pas à quoi ils sont destinés.-4

A na závěr malý trik. Ani použitý silikagel by se neměl vyhazovat. Stačí vložit do trouby předehřáté na 100 stupňů a po hodině lze znovu použít.