Pokud chcete své rostliny chránit před škůdci a četnými chorobami, musíte semena posílit ještě předtím, než se dostanou do půdy. Dnes vám řeknu, jak provést ošetření před setím pomocí bylinného čaje. Vysvětlím, co dělá a pro které rostliny byste jej neměli používat.

Ošetření semen heřmánkem je dobrou alternativou pro ty, kteří nechtějí používat chemikálie z obchodu. To je ideální volba pro zahradní plodiny. Jednoduchý, levný a hlavně přírodní způsob, který zvýší vaši úrodu!

Proč ošetřovat semena heřmánkem?

Za prvé, zálivka heřmánkem před výsadbou dezinfikuje semena a zvyšuje rychlost klíčení. Při moření ničíte patogeny, které mohou být přítomny buď na obalu semene, nebo v samotném semeni. Nálev z heřmánku také chrání před mnoha zahradními škůdci, jako jsou mšice, žížaly, pakomáři, svilušky a mnoho housenek.

Ale musíte vzít v úvahu, že ne každý má rád toto „krmení“. Špatně ji snáší řepa a obiloviny. Tento způsob je ideální pro další oblíbenou zeleninu, kterou pěstujeme na našich zahrádkách.

Ošetření semen heřmánkem před setím – krok za krokem

Ošetření semen je velmi jednoduchý proces. Začněte přípravou nálevu.

  • 10 g sušených květů heřmánku je třeba zalít litrem horké vody. Nechte vychladnout na tmavém teplém místě.
  • Po vychladnutí nálev zředíme čistou vodou (poměr 1:5).
  • Teď už jen stačí vzít semínka a namočit je do vzniklé tekutiny asi na 10-15 minut.
  • Po této době semínka vyjmeme. Veškeré patogeny, které by mohly být uvnitř, budou neutralizovány.
Pokud chcete chránit své rostliny před škůdci a četnými chorobami, musíte se semena ještě předtím, než se dostanou do půdy.-3

Výsadba semen na otevřeném terénu nastane, jakmile nastane trvale teplé počasí. Díky této cenné radě ochráníte sazenice před bakteriemi, plísněmi, hmyzem a výrazně zvýšíte produktivitu! 🥕🍅🌶️