Všechny bílé věci získávají časem šedavý odstín. Je to obzvláště nepříjemné, když váš oblíbený krajkový set ztratil svůj původní vzhled. Nespěchejte, abyste se toho zbavili, dnes vám řeknu, jak jemně a rychle vybělit světlou látku.

Proč bílé spodní prádlo mění barvu?

Jednak krásná krajka bledne častým praním . Tkanina se zabarví. A pokud prádlo náhodou skončí v bubnu s různobarevným oblečením, pak může dokonce zmodrat, žlutě nebo zeleně.

Možná příčina spočívá v tvrdé vodě . Vlivem solí kovů zůstává na vláknech látky šedý povlak. V tomto případě musíte při mytí použít kondicionér nebo změkčit vodu octem nebo jedlou sodou.

Jak vybělit šedé prádlo?

Celý proces nezabere více než 20 minut. Potřebujeme jen pět věcí: plastovou misku, sůl, horkou vodu, prášek do pečiva a aviváž.

Postup krok za krokem:

  • Vezměte misku, naplňte ji horkou vodou.
  • Přidejte 2 polévkové lžíce. lžíce soli, 2 polévkové lžíce. l aviváž a podobné množství prášku do pečiva.
  • Šedé prádlo vložte do mísy a nechte 15 minut . Voda zešedne a látka bude vypadat bílá.

Poté sadu vypereme běžným způsobem. Krajka by měla být sušena v leptané formě, aby se zabránilo deformaci. Jak vidíte, sněhově bílý vzhled vašeho prádla se snadno obnoví! Ale to není vše.

Univerzální bělidlo

Tato metoda je vhodná nejen pro jemné tkaniny, účinně si poradí se zažloutnutím a nečistotami na oděvech z tlusté pleteniny. Zkusil jsem to na tričku mého syna.

Všechny bílé věci získávají časem šedavý odstín. Je to obzvláště nepříjemné, když vaše oblíbená krajková sada ztratila svůj původní vzhled.-3

Namočil jsem ho do připravené směsi, počkal 15 minut a pak v pračce vypral s dalšími světlými věcmi. Špinavé skvrny zmizely a vzor zůstal jasný a bohatý.

Všechny bílé věci získávají časem šedavý odstín. Je to obzvláště nepříjemné, když vaše oblíbená krajková sada ztratila svůj původní vzhled.-4

Vyzkoušejte navrhovanou metodu a vaše oblečení bude i po mnoha vyprání jako nové. Děkuji za pozornost, budu vděčná za like a odběr ❤️