Boj proti prachu je stejná bitva, kterou lze nazvat nerovnou. Bez ohledu na to, kolik času strávíte čištěním a leštěním nábytku, bude trvat jen několik hodin, než se prachové částice znovu objeví na hladkém povrchu. Dnes vám řeknu, jak se vypořádat s prachem bez dalšího úsilí a nervů.

Jak snížit množství prachu v bytě?

Ve skutečnosti se 99 % domácího úklidu zabývá všudypřítomným prachem. Pokryje vše v domě, pronikne i do těch nejmenších trhlin a děr. Chcete-li snížit jeho množství, měli byste vysávat dvakrát týdně a pravidelně provádět mokré čištění. Je důležité, aby vlhkost v místnosti byla mezi 40-60%. Používejte utěrky z mikrovlákna, které díky svým elektrostatickým vlastnostem přitahují prachové částice.

Unavený z prachu? Zkuste tento trik!

Málokdo ví, že aviváž lze použít nejen ke změkčení vláken látek při praní. Dobře si poradí s prachem, protože má výrazný antistatický účinek. Pokud jej nastříkáte na nábytek, prachové částice se budou usazovat mnohem pomaleji.

Jak si vyrobit domácí odstraňovač prachu krok za krokem:

  • Smíchejte aviváž s vodou (poměr 1:1).
  • Výslednou tekutinu nalijte do rozprašovače.
  • Nábytek nastříkejte roztokem ze vzdálenosti 30 cm.
  • Důkladně otřete čistým měkkým hadříkem nebo papírovou utěrkou.

Na pořadí čištění záleží

Je normální, že se ve vaší domácnosti usazuje prach. Ke snížení rychlosti sedimentace stačí dodržet správnou sekvenci čištění.

  • Podlahu nejprve vysajte – při chůzi nebude do vzduchu létat prach.
  • Setřeme prach ze skříní.
  • Poté musíte podlahu umýt. Přesuňte se z rohů místnosti do středu.

Při dodržení tohoto postupu se na nábytku nebude rychle usazovat prach.

Použitím aviváže udržíte váš domov čistý na dlouhou dobu! Přihlaste se k odběru kanálu, stále vás čeká spousta zajímavého ❤️