V létě je nalezení mouchy ve vašem bytě nebo soukromém domě běžným jevem. Otravný hmyz proniká do místnosti otevřenými okny, dveřmi, ventilací, bzučí, sedí na jídle a je silně dráždivý. Existuje však spolehlivý způsob, jak se zbavit much pouze jednou přísadou.

Jak odehnat hmyz z vašeho domova?

Zavěšení lepicích pásek a nastražení pastí je řešením, ale ne tím nejvýhodnějším. Není třeba kupovat drahé produkty, když existuje účinná alternativa – skořice. Koření je levné a absolutně bezpečné pro životní prostředí.

Mouchy jsou citlivé na pachy, ale nejsou jediné. Toto aromatické koření dokáže také odpudit mravence, pakomáry a toulavé kočky. Prášek stačí nasypat na parapet a váš domov bude spolehlivě chráněn před otravným hmyzem nebo zvířaty.

Domácí odpuzovač much

Další koření pomůže zabránit případné invazi hmyzu do domu – kajenský pepř. Hodí se k masu, rybám, luštěninám, polévkám i vývarům, proto ho má na poličce v kuchyni nejedna hospodyňka.

V létě je nalezení mouchy ve vašem bytě nebo soukromém domě běžným jevem.-3

Proces vaření je velmi jednoduchý:

  • Vezměte si sklenici horké vody. Přidejte k tomu 1 lžičku pepře.
  • Vše důkladně promícháme a necháme vychladnout. Poté tekutinu nalijte do nádoby s rozprašovačem. Připraveno!

Jednoduše nastříkejte přípravek do oblastí, kde se mouchy nejčastěji vyskytují. Obvykle se jedná o dveře, okna a parapety. Výrazné aroma kajenského pepře odpuzuje hmyz a jeho otravné bzučení dlouho neuslyšíte.

Skvělou alternativou je eukalyptus nebo máta peprná. Umístěte několik květináčů blízko okna nebo položte vonný sáček na parapet.

Vyzkoušejte tyto jednoduché tipy a mouchy budou létat kolem vašeho domova ❤️‍