Péčí o rajčata věnujeme spoustu času a úsilí. Děláme vše proto, abychom v ústech rychle cítili chuť zralé šťavnaté zeleniny. Rajčata ale dozrávají velmi pomalu. Dnes vám řeknu, jak urychlit dobu zrání rajčat alespoň o jeden týden a zvýšit celkový výnos.

Jak se starat o rajčata během květu

Aby se větve ohýbaly pod tíhou plodů, musíte rajčatům během období květu poskytnout ty správné podmínky. Hned upozorňuji, že vydatná zálivka 2x týdně nestačí. Rostliny potřebují živiny.

Rajčata nyní potřebují hodně železa a bóru. Bez fosforu, hořčíku a vápníku se rostlina také nebude moci normálně vyvíjet. Samozřejmě si můžete koupit hnojivo s celou sadou mikroelementů, ale existuje i jiná možnost! K přípravě hnojiva budete potřebovat dostupné a levné produkty, které má v kuchyni každá hospodyňka.

Jak urychlit zrání rajčat

Účinné, zcela přírodní hnojivo lze připravit z bramborového škrobu a sezamových semínek. Škrob je bohatý na draslík, vápník, hořčík a sezam je zdrojem železa, fosforu, draslíku a manganu.

Postup krok za krokem:

  • Vložte 3 lžíce sezamových semínek do mixéru a rozdrťte je na jemný prášek.
  • Přidejte 1 lžíci bramborové mouky. Ingredience důkladně promíchejte.
  • Výsledný prášek zalijte 2 litry vody a nechte 2 hodiny.
  • Po uplynutí této doby znovu promíchejte.
  • Poté je třeba hnojivo scedit a přidat do něj litr vody.

Vrchní dresink pro rychlý růst a zrání ovoce je téměř připraven! Použijte jej po naředění vodou v poměru 1:20 (nebo 1 šálek hnojiva na 5 litrů vody). Rajčata můžete zalévat nebo stříkat.

Péčí o rajčata věnujeme spoustu času a úsilí. Děláme vše proto, abychom v ústech rychle cítili chuť zralé šťavnaté zeleniny. Rajčata ale dozrávají velmi pomalu.-3

Nezanedbávejte tyto tipy a sklizeň lahodných rajčat na sebe nenechá dlouho čekat!❤️‍