Každá hospodyňka má své osvědčené životní triky na praní a úklid domácnosti. Tyto triky do domácnosti nejen výrazně usnadní život, ale také vám pomohou ušetřit peníze. Dnes zjistíme, proč je cukr při praní potřeba a jak jej použít k zachování barvy oblečení a zvýšení pevnosti materiálu.

Trik na ochranu barvy

Pravidelné praní může způsobit, že látka bude matná a nepřitažlivá a získá nažloutlý odstín. Cukr vám umožní věc důkladně umýt a zároveň zachovat jas barev.

Aby stroj nezničil vaše oblečení, musíte dodržovat následující pravidla:

  1. Roztřiďte položky podle teplotního rozsahu uvedeného na štítku.
  2. Nepoužívejte chlorová bělidla, která poškozují vlákna jemných tkanin.
  3. Oblečení vybírejte pečlivě, aby se do něj ani jedna „maličkost“ nezamotala a neušpinila.
  4. Pokud si nejste jisti, jaký program zvolit, zvolte program s nižší teplotou.
  5. Pokaždé vložte lžíci cukru do pračky.

Cukr dělá látku pevnější

Vysoké teploty způsobují deformaci vláken tkaniny, stávají se citlivými a velmi tenkými. Aby se věci nesrazily , měli byste do pračky přidat cukr. Sladký produkt činí látku pevnější a odolnější. Především se to týká jemné vlny, kašmíru a přírodního hedvábí.

Cukr místo škrobu

Naše babičky také používaly cukr na škrobení tylu a jeho oslnivě bílý. Chcete-li dosáhnout požadovaného účinku, po umytí byste měli produkt namočit do roztoku cukru. Proporce: 1 polévková lžíce. lžíce cukru na litr teplé vody.

Každá hospodyňka má své osvědčené životní triky na praní a úklid domácnosti. Tyto triky do domácnosti nejen výrazně usnadní život, ale také vám pomohou ušetřit peníze.-3

Už za půl hodiny se tyl stane mnohem lehčím a tužším a po zaschnutí bude dobře držet tvar. Podobným způsobem můžete naškrobit i textilní nebo pletený ubrousek, ale i krajkové oblečení.

Cukr vám život nejen osladí, ale i usnadní! A váš oblíbený předmět bude vypadat perfektně po mnoho let.