Když vaříme večeři a věci se chystají vařit, občas se stane něco špatného. Objeví se spousta bublin, voda vytéká z pánve a špiní sporák. Naštěstí existuje snadný způsob, jak se vyhnout takovým „překvapením“ – vezměte jeden produkt z chladničky.

Proč voda při varu vystřikuje?

Ve vroucí vodě se objevují bublinky, vystupují na povrch a praskají, přičemž se uvolňuje horká pára. Pokud je v pánvi běžná tekutina, pak nejsou žádné problémy. Jiná věc je, když jsou ve vodě těstoviny nebo třeba brambory. Díky škrobu obsaženému v těchto výrobcích bubliny neprasknou, jsou stále více a více a na pánvi se objevuje „peřina“.

Vliv bublající vody lze zmírnit promícháním obsahu. Nikdo ale nebude stát celou dobu u plotny. Pouze jeden produkt z lednice vám zpříjemní proces vaření tak, jak je to jen možné.

Použijte tento trik, abyste zabránili úniku vody

Aby voda nestříkala ven, stačí pánev správně připravit. Před umístěním na sporák namažte okraj tukem.

Když vaříme večeři a věci se chystají vařit, občas se stane něco špatného. Objeví se mnoho bublin, voda vytéká z pánve a špiní sporák.-2

Můžete použít máslo, slunečnicový nebo olivový olej. Jednoduše namažte vnitřní okraj pánve a vytvoříte silnou bariéru, která zastaví stékající vodu. Tato technika je oblíbená mezi profesionálními kuchaři.

Jaké další triky existují?

  • Nejjednodušší způsob (kromě míchání) je sundat poklici z pánve a snížit plamen. Potom se pokrm bude vařit pomaleji, ale voda neznečistí sporák.
Když vaříme večeři a věci se chystají vařit, občas se stane něco špatného. Objeví se mnoho bublin, voda vytéká z pánve a špiní sporák.-3
  • Voda se nevyvaří, když do těstovin nebo rýže přidáte kousek másla.
  • Umístěte dřevěnou lžíci přes pánev. Teplota lžíce je pod bodem varu, takže bublinky aktivně praskají, když se dostanou na povrch.

Vyzkoušejte tyto osvědčené tipy a pěna se okamžitě usadí a sporák zůstane čistý ❤️‍