Myčka vám pomůže ušetřit nejen peníze, ale i vodu, protože dokáže umýt mnoho nádobí najednou. Ale cena čisticích prostředků na myčky je strmá. Pojďme si dnes připravit domácí tablety z dostupných surovin.

Myčka vám pomůže ušetřit nejen peníze, ale i vodu, protože dokáže umýt mnoho nádobí najednou. Ale cena čisticích prostředků na myčky nádobí je strmá.

Domácí tablety do myčky

K přípravě budete potřebovat: 200 g sody, 200 g kyseliny citrónové, 100 g soli, 120 ml octa a 20 kapek esenciálního oleje . Je lepší použít osvěžující olej, jako je citron nebo pomeranč.

Postup krok za krokem:

  • V míse smícháme suché ingredience. Poté přidejte ocet a olej.
  • Vše důkladně promícháme. Nalijte do forem a nechte den odležet.

Za 24 hodin budou připraveny tablety, které se stanou levnou a účinnou alternativou k produktům z obchodu. Kyselina citronová úspěšně rozpouští tuk, ocet, sůl a sodu nejen mytí nádobí, ale také odstraňuje vodní kámen a usazeniny nahromaděné uvnitř stroje. Esenciální olej zanechává příjemnou citrusovou vůni.

Domácí prášek do myčky nádobí

Kromě kostek si můžete připravit i čistící prášek. Rychleji se rozpouští a skvěle myje nádobí i při nízkých teplotách.

Myčka vám pomůže ušetřit nejen peníze, ale i vodu, protože dokáže umýt mnoho nádobí najednou. Ale cena čisticích prostředků na myčky je strmá.-3

Budeme potřebovat:

  • Sklenici jedlé sody.
  • 1/4 šálku kyseliny citrónové.
  • 1/4 šálku hrubé soli.

Hotový prášek se používá v množství 1 čajová lžička na 1 myčku nádobí. Do prášku můžete přidat pár kapek oblíbeného esenciálního oleje.

Jak správně používat myčku

Aby stroj správně fungoval, je důležité jej nepřetěžovat. Také ukládejte nádobí moudře, velké hrnce by měly být umístěny dnem vzhůru na spodní patro. Aby nedošlo k poškození zařízení, musí být příbory ve speciálním tácu.

Myčka vám pomůže ušetřit nejen peníze, ale i vodu, protože dokáže umýt mnoho nádobí najednou. Ale cena čisticích prostředků na myčky je strmá.-4

Tyto užitečné tipy vám pomohou ušetřit peníze a udržet vaše nádobí zářivě čisté ❤️‍