Asi nikdo nebude argumentovat tím, že příjemná vůně v domě vytváří atmosféru tepla, pohodlí a útulnosti. A tady vůbec nejde o osvěžovače vzduchu. Co brání tomu, aby náš domov voněl? Níže je 9 tabu pro lidi, kteří se snaží udržet aroma svěžesti ve svém domově.

Nezapomenou vyčistit lednici

Kapání mléka na zeď, prošlá majonéza nebo zvyk používat otevřené nádobí, to vše a mnohem více může způsobit nepříjemný zápach. Týdenní čištění minimalizuje šíření zápachu.

Nenaplňujte odpadkový koš do posledního místa

V ideálním případě byste měli vyhazovat odpadky jednou denně, říkají odborníci. Na dně vždy nechte pár citrusových kůr nebo 1 polévkovou lžíci. lžíce sody.

Neskladujte zbytky jídla v plastových nádobách

Hotová jídla na trzích jsou často balena do plastových obalů. Na tom není nic špatného, ​​hlavní je, že když přijdete domů, vložte jídlo do skleněného nebo keramického nádobí.

Nenechávejte prádlo v koši dlouho

Špinavé oblečení a ložní prádlo jsou vynikající živnou půdou pro roztoče. Prádlo by proto mělo být okamžitě odesláno do pračky. Oblečení, které leží v koši po dlouhou dobu, vytváří nepříjemný zápach, který bude při praní obtížnější odstranit.

Personne ne contestera probable le fait qu

Nenechají věci mokré

Například umyvadlo by se mělo po použití otřít papírovou utěrkou, žínky a houby sušit v dobře větraném prostoru. Vysoká vlhkost je hlavní příčinou plísní v domě.

Nevyhazujte jídlo do koše

Podle statistik končí minimálně 30 % potravinového odpadu v odpadkovém koši. Aby se aroma z ryb nebo uzeného masa nešířilo po kuchyni, musí se produkty nejprve vložit do sáčku a není cítit!

Nemohou nechat okna otevřená dlouho

I když žijete v prašném městě, koncentrace škodlivin v bytě je stále 2-5krát vyšší než venku. Zejména v topné sezóně je důležité v domě větrat.

Dvířka pračky nejsou zavřená

Přesněji ne hned. Ihned po vyprání nezavírejte dvířka pračky, prodloužíte tím její životnost.

Personne ne contestera probable le fait qu

Po sprchování nenechávejte ručník v koupelně

Namísto toho, abyste nechali mokrý ručník v koupelně, pověste ho ven, aby uschnul (balkón bude stačit). Nejen vaše koupelna bude vonět svěže, ale také váš ručník!