Na první pohled se může zdát, že ložnice je intimní místo a uzavřené před zvědavými pohledy. Pořádek nebo nepořádek tam proto skoro nikdo neuvidí. Ale pro samotné majitele je velmi důležité, aby ložnice byla úhledná, protože… Ložnice je místem odpočinku a relaxace. Neustálý chaos, i když mu nevěnujete pozornost, narušuje řádný odpočinek. Ranní probuzení a šlápnutí na nějakou hračku nebo rozlití vody ve sklenici ponechané u postele není nic příjemného, ​​ale při našem zběsilém rytmu se neustálý úklid někdy zdá nereálný.

Mluvil jsem s několika svými přáteli, jejichž pokoje jsou vždy čisté a uklizené, a zjistil jsem, jak si svůj domov vždy udržují.

Objednávejte na nočních stolcích a poblíž postele

Večer udržujte pořádek kolem postele. Odstraňte ručník, sklenici vody nebo čaje a knihu, kterou čtete před spaním. Ráno můžete na tyto předměty náhodou narazit a budete velmi naštvaní, když něco vylijete nebo je zkazíte. Postarejte se také o sbírání dětských hraček z podlahy, protože se vám opravdu nechce stát na ostrých rozích. dětská stavebnice nebo autíčko ráno.

Oblečení, které nosíte

Stává se, že přijdete po práci nebo učení, svléknete se vedle postele a na nic víc už nemáte sílu. Před spaním ale musíte udělat poslední zatlačení a oblečení uložit do skříně nebo je úhledně pověsit na židli. Když se totiž ráno začnete chystat někam vyrazit, bude velmi nepříjemné najít svou oblíbenou halenku na podlaze, kam jste ji v návalu únavy hodili.

Decluttering

Nedělejte si z ložnice přestupní stanici a nevysypávejte do ní vše, co nepotřebujete. Zkuste si jednou za měsíc vyhradit čas na uklidnění. Může to být oblečení, suvenýry, doplňková kosmetika, dětské hračky. Můžete ho prodat online nebo jen dát lidem v nouzi. Nebojte se zbavit známých věcí, protože vždy místo starého přichází něco nového.

úhledná postel

Nezvykněte si nechávat postel neustlanou. Není to tak dlouhé nebo obtížné, ale místnost okamžitě získá jiný vzhled a nechcete poté něco házet na podlahu nebo postel.

Na první pohled se může zdát, že ložnice je intimní místo a uzavřené před zvědavými pohledy. Pořádek nebo nepořádek tam proto skoro nikdo neuvidí.-3

Moji přátelé mi řekli, že už je to jako zvyk čistit si zuby nebo pít ráno kávu a dělají to automaticky. Zkuste si týden ustlat postel a nevšimnete si, jak se z toho vyvine zvyk.​

Pravidelné mytí

Vyperte si prostěradlo v určitý den v týdnu a nebudete se muset starat o otázku: „Kdy jsme vyměnili prádlo? Pokud budete prádlo prát například každou středu, pak budete mít vždy jistotu, že je čisté a nepoškodí vaše zdraví. Podle statistik se totiž na lůžkovinách hromadí ještě více bakterií než na okraji toalety!

Zbavení prachu a nečistot

Nu, banální, ale důležitá rada! Několikrát týdně setřete prach ze všech povrchů. Pokuste se vysát a umýt podlahu alespoň jednou týdně, v létě je lepší to dělat častěji.

Nezapomínejte, že vdechujete prach a nečistoty, a to pravděpodobně nebude prospěšné.

Tyto jednoduché pravdy mi předložili moji přátelé.