Mám velmi citlivou pokožku, takže i dotyk na tvrdší látku způsobuje podráždění. Začala jsem tedy hledat způsoby, jak froté ručníky, kterými se neustále sušíme, zjemnit.

Podařilo se mi najít několik účinných a poměrně jednoduchých metod.

Ocet

Pokud chcete používat přirozenější metody bez použití spousty chemikálií, můžete použít běžný standardní bílý ocet. Tuto možnost jsem si vybral pro sebe, protože… Mám alergii na klimatizace.

2/3 polévkové lžíce octa můžete přidat do bubnu pračky nebo do přihrádky na aviváž pračky nebo do umyvadla, kde namáčíte ručníky. Musí se používat společně s pracím práškem.

Nepřetěžujte buben

Při praní je třeba pamatovat na to, že je lepší prát ručníky odděleně od ostatních oděvů. A vrhnout jejich buben bez přetížení. Aby se dobře opláchly a natáhly, potřebujete v bubnu hodně volného místa. V opačném případě absorbují více vody, stanou se více vrásčitými a v důsledku toho tvrdší.

Ocet a soda

Jedlá soda a ocet dokážou s našimi ručníky téměř zázraky.

Tuto možnost jsem také přijal. Při absenci pracího prášku nebo alergii na něj můžete ručníky nejen změkčit, ale také vyprat.

Nejprve je potřeba ručník vyprat v pracím prášku s půl sklenicí jedlé sody. Pokud, jak jsem psala výše, není prášek, můžete použít pouze sodu. Poté opláchněte ve vodě s přidáním jedné sklenice 9% čirého octa.

Jedlá soda pomůže odstranit ty nejodolnější skvrny a změkčí látku ručníků, ocet má navíc změkčující účinek a zachová jejich zářivou barvu.

Správné sušení

Ručníky je také potřeba určitým způsobem sušit. Je vhodné je sušit v bubnu pračky. Často to ale suším běžným způsobem na laně nebo cívce na teplém místě. Proto je pravidelně protřepávám, aby se vlákna neslepila a neztuhla.

Použili jste některý z těchto pracích hacků?