Pokud použijete tento jednoduchý trik, už nikdy nevyjmete z mrazáku zaseknutý trs ovoce. I po rozmrazení budou dokonale pevné a drobivé.

Jahodová sezóna se chýlí ke konci. V regálech už toho moc není. Vyplatí se tedy udělat si zásoby na zimu předem, abyste si jeho chuť mohli užívat nepřetržitě po celý rok.

V srpnu vždy zamrazím jahody v sáčcích. Moje děti jsou prostě rády, když v zimě položím na stůl talíř čerstvých jahod nebo připravím nepečený želé dort s jahodami. Dříve mě frustrovalo, že se jahody při zmrazení shlukovaly,
ale loni v létě se mi je podařilo zamrazit tak, že si zachovaly tvar a byly drobivé.

Jak zmrazit jahody, aniž by se slepily?

Zajímá vás, jak nejlépe zmrazit jahody, aniž byste museli rozbít velký, tvrdý trs ovoce? Zde se hodí velmi jednoduchý trik, který používaly naše babičky při výrobě knedlíků, aby zachovaly tvar a nelepily se k sobě. Tento trik funguje skvěle i na čerstvé ovoce.

Omyté, osušené a odstopkované plody stačí položit na plochý tác nebo prkénko. Je velmi důležité udržovat mezi nimi mezery. Takto naaranžované jahody dejte na cca 5 hodin do mrazáku, poté vyjměte a mražené jahody vložte do sáčků nebo krabic.

Pokud použijete tento jednoduchý trik, už nikdy nevyjmete z mrazáku zaseknutý trs ovoce. Budou dokonale pevné a drobivé i po rozmrazení.-2

Pokud vám nezáleží na tvaru jahod, protože je chcete použít na smoothie nebo zmrzlinu, je lepší je zmrazit na kousky ve vlastní šťávě. V této podobě budou mít maximum vitamínů a lahodnou chuť a v mrazáku zaberou mnohem méně místa.

Pokud použijete tento jednoduchý trik, už nikdy nevyjmete z mrazáku zaseknutý trs ovoce. Budou dokonale pevné a drobivé i po rozmrazení.-3

Jaký je nejlepší způsob rozmrazování jahod?

Pokud už přemýšlíte nejen o tom, jak jahody zmrazit, ale také jak je později rozmrazit, spěchám vám to říct. Někteří lidé jednoduše přenesou nádobu nebo sáček mraženého ovoce na talíř a nechají je při pokojové teplotě, ale to není dobrý nápad. Mnohem bezpečnější je umístit je nejprve na spodní polici lednice, aby neztratily cenné živiny a nezkazily se.