Dřevěné podlahy nejsou ve starých domech neobvyklé; silná prkenná podlaha je na nohy mnohem pohodlnější než betonová. To je zvláště důležité v zemích s chladným klimatem.

I dnes je takový nátěr známkou dobrého vkusu, ale bez řádné péče dřevo rychle ztrácí lesk, objevují se na něm škrábance a drsnost. V létě jsme s dětmi navštívili tetu a ta mi řekla, jak vrátit atraktivní vzhled dřevěné podlaze.

Jak pečovat o dřevěnou podlahu

Ve spárách mezi deskami se hromadí prach, ucpávají se tam suť a nečistoty. Proto je důležité podlahu pravidelně vysávat (alespoň 2x týdně) , přičemž zvláštní pozornost věnujte podlahovým lištám.

Aby kamínky z ulice neskončily na dřevěném povrchu a nepoškrábaly ho, musíte hosty požádat, aby si u prahu sundali boty. Boty je lepší zouvat na speciální vlasové podložce, váš domov tak bude spolehlivě chráněn před špínou, mokrým sněhem, pískem a žíravou solí, kterou jsou chodníky v zledovatělých podmínkách štědře posypány.

Jak vyčistit tmavé podlahy u vás doma

Především buďte velmi opatrní. Je vhodné použít měkký hadřík nebo mop s jemnými štětinami. Moje teta se při úklidu domu snaží obejít bez „voňavých“ chemikálií. Proto se s vámi podělím o přírodní prostředek, který tmavou podlahu nejen vyčistí, ale také osvěží její barvu.

Budeme potřebovat 15 sáčků černého čaje , které zalijeme 0,5 litrem horké vody. Čaj se postará o „vyrovnání“ barvy desek a snadno zakryje drobné škrábance a oděrky.

Dřevěné podlahy nejsou ve starých domech neobvyklých; silná prkenná podlaha je na nohy mnohem pohodlnější než betonová. To je zvláště důležité v zemích s chladným klimatem.-3

Nálev nalijte do kbelíku, přidejte 5 litrů čisté teplé vody. Dům bude vždy vonět svěže, pokud do vody přidáte pár kapek esenciálního oleje (ideální jsou citrusové a květinové vůně).

Mop nebo hadr dobře vyždímejte, abyste ochránili dřevěnou podlahu před škodlivými účinky vody. Podlahu důkladně vytřete.

Podělte se o svůj názor, čím raději myjete podlahu? Jaké máte pokrytí?