Mšice, i přes svou malou velikost, způsobují obrovské škody jak na zelenině, tak na ovocných plodinách. Domácí prostředky na bázi octa nebo mýdla hmyz odpuzují, ale příští rok se vrací ve stejném počtu. Dnes vám povím o produktu, díky kterému nejen zmizí mšice, ale také se na jaře vyhne vaší oblasti.

Jak kávová sedlina zabíjí mšice?

Škůdci napadají různé druhy rostlin. Jejich oblíbené: švestka, jablko, rajče, zelenina a růže.

Kávový odpad je výborným repelentem pro mšice, mravence, slimáky a slimáky. Faktem je, že kofein má na hmyz škodlivý účinek. Na rozdíl od insekticidů z obchodu tento přírodní prostředek poškozuje pouze nezvané hosty, nikoli však rostliny a ovoce.

Šneci a slimáci nemohou prolézt kávovým koláčem , takže jej stačí rozptýlit kolem postižených stromů a zahradních plodin. Podobně působí písek, popel nebo drcené vaječné skořápky. Škůdci navíc nemohou tolerovat silný zápach kávy a opouštějí oblast.

Domácí léky na mšice

Existují dva způsoby, jak využít kávovou sedlinu k hubení škůdců.

Mšice, i přes svou malou velikost, způsobují obrovské škody jak na zelenině, tak na ovocných plodinách.-3
  • Posypte půdu hustě na půdu zamořenou škůdci, zejména kolem rostlin. Vždy používejte suchý odpad , protože ve vlhkém stavu rychle plesniví.
  • Listy můžete také postříkat kávovým nápojem. K tomu stačí znovu uvařit půdu. Poměry: 5-6 lžic koláče na litr horké vody. Vychladlou tekutinu přecedíme a nalijeme do rozprašovače.

Připravený přípravek je třeba stříkat na postižené rostliny každé 2 dny, dokud mšice nezmizí. Zvláštní pozornost věnujte spodní straně listů.

Poslechněte si tyto tipy a rostliny vám poděkují svým zdravým vzhledem a lahodnými plody ❤️