Pro ochranu našeho telefonu často volíme čiré pouzdro. Odolný, flexibilní, snadno se používá, ale má jednu nevýhodu – rychle se zašpiní a zakalí. Navrhuji problém vyřešit efektivně a ekonomicky.

Obvykle jsou pouzdra vyrobena z TPU, takže postupně ztrácejí průhlednost. Na jejich vzhled má vliv i UV záření, naše špinavé pracovní desky a ruce, kterými se rámu dotýkáme. V důsledku toho získá elastický plast nažloutlý odstín a již nevypadá reprezentativně.

Jak vyčistit průhledné pouzdro na smartphone

Aby potah neztratil barvu, stačí jej alespoň jednou týdně „vyprat“. Nezabere to mnoho času.

Jednoduše si připravte směs vody a mýdla. Naneste jej na tělo měkkým hadříkem nebo pěnovou houbou. Pouzdro můžete také na 10 minut namočit do připraveného roztoku a poté pomocí houbičky odstranit zbývající nečistoty.

Tato metoda však nebude fungovat, pokud potah nebyl dlouho praný.

Znatelné zažloutnutí se můžete zbavit alkoholem. Plast otřete neředěným roztokem, který zažloutlé tělo vydezinfikuje a zesvětlí.

Zubní pasta

Běžná zubní pasta nejen účinně, ale také pečlivě odstraní žluté skvrny z pouzdra. Vyberte si produkt bez velkých abrazivních částic.

Jemnými krouživými pohyby vetřete pastu měkkou stranou houbičky do povrchu pouzdra. Nechte působit maximálně 15 minut , poté důkladně opláchněte teplou tekoucí vodou.

S těmito jednoduchými life hacky pouzdro vydrží dlouho a stane se důstojnou ozdobou vašeho telefonu ❤️