Udržovat kuchyňský sporák čistý není vůbec snadný úkol, zvláště pokud máte velkou rodinu a musíte v kuchyni trávit několik hodin denně. Pokud povrchy neotřete ihned po vaření, budou se nečistoty pouze hromadit a jejich zbavování bude každým dnem obtížnější. Tato technologie navíc není levná, a tak je jí potřeba věnovat dostatečnou pozornost.

Připravil jsem několik jednoduchých metod, které vám pomohou rychle vyčistit sporák bez větší námahy a budete potřebovat běžné komponenty, které se nacházejí téměř v každé kuchyni.

Ocet

Ocet nalijte do nádoby s rozprašovačem a vše nastříkejte na povrch sporáku. Počkejte 20 minut a poté otřete hadříkem. Pokud je hodně nečistot, musíte navrch posypat sodou. Dojde k reakci a může se dokonce vytvořit pěna. Po 5 minutách vezměte čistou houbičku na nádobí a otřete z varné desky zbytky mastnoty nebo připálené zbytky.

Ručníky

Další skvělá možnost čištění: Nasypte jedlou sodu na varnou desku a navlhčete ji trochou vody. Namočte čistý ručník do mýdlové vody a přikryjte jím horní část sporáku. Nechte působit 15 minut, poté povrch omyjte vlhkou houbou.

Rostlinný olej

Rostlinný olej funguje skvěle na odstranění starého tuku. Papírové utěrky stačí namočit do oleje a povrch otřít. Poté všechnu mastnotu smyjte mýdlovým roztokem a hadrem.

Udržovat kuchyňský sporák čistý není vůbec snadný úkol, zvláště pokud máte velkou rodinu a musíte v kuchyni trávit několik hodin denně.-3

Soda a peroxid

Měli byste smíchat peroxid vodíku a sodu ve stejných poměrech a nanést kompozici na špinavý sporák. Necháme 15 minut odležet a poté sporák otřeme papírovými utěrkami.

Udržovat kuchyňský sporák čistý není vůbec snadný úkol, zvláště pokud máte velkou rodinu a musíte v kuchyni trávit několik hodin denně.-4

Citron se solí

Plátky citronu také pomohou odstranit staré nečistoty. Povrchy je nutné otřít plátkem citronu a posypat solí. Nechte působit 10 minut a poté otřete vlhkou houbičkou.

Udržovat kuchyňský sporák čistý není vůbec snadný úkol, zvláště pokud máte velkou rodinu a musíte v kuchyni trávit několik hodin denně.-5

Při čištění sporáku používejte rukavice k ochraně rukou!

Jak čistíte sporák od mastnoty a nečistot?