Vodní kámen je „oblíbeným“ problémem mnoha koupelen. Tento typ skvrn je poměrně obtížné odstranit, zvláště pokud zanedbáváte pravidelné čištění toalety. Chemii z obchodu používám jen jako poslední možnost. Proto dnes navrhuji připravit účinný lék bez opuštění domova.

Jak zabránit tvorbě plaku

Vodní kámen jsou nerozpustné soli, které se usazují na stěnách toalety a vytvářejí hustou, drsnou žlutou vrstvu. K příčinám tvorby vápence lze přičíst předčasné odvodnění, netěsnost nádrže, mikrotrhliny a další vady na keramice.

Aby byl povrch záchodové mísy hladký, nepoužívejte k čištění kovové kartáče a nelijte do mísy vařící vodu. V ideálním případě byste po každé návštěvě toalety měli očistit nečistoty plastovým kartáčkem .

Jak čistit záchod, dokud nesvítí

Není nic lepšího než domácí prostředky na kameny. To nejen šetří rodinný rozpočet, ale také osvědčenou efektivitu. Všechny potřebné ingredience jsou pro člověka zcela bezpečné a jsou již na vaší kuchyňské poličce. Takže potřebujeme sodu a kyselinu citronovou.

  • Jedlá soda + citron

Příprava: Přidejte 1/4 šálku kyseliny citronové do 1/3 šálku jedlé sody. Důkladně promíchejte. Vzniklou kaši nalijte do toalety a míchejte v misce s vodou, dokud se nevytvoří pěna. Nechte působit 30-40 minut, poté opláchněte velkým množstvím teplé vody a vyčistěte kartáčkem. Místo kyseliny citronové můžete použít čerstvě vymačkanou citronovou šťávu.

  • Kyselina citronová

Smíchejte kyselinu citronovou s vodou a vytvořte hustou pastu. Aplikujte jej na místa se ztvrdlým plakem. Nechte působit 15 minut a poté směs odstraňte štětcem nebo houbičkou (tvrdá strana). Citronovou pastu můžete také nanést na kousky papírového ručníku a položit je na dno okraje misky.

Vodní kámen je „oblíbeným“ problémem mnoha koupelen. Tento typ skvrn je poměrně obtížné odstranit, zvláště pokud zanedbáváte pravidelné čištění toalety.-3

Tímto jednoduchým a cenově dostupným způsobem můžete snadno vyčistit vápenec. Dejte like, jestli byla informace užitečná ❤️