Neobvyklé life hacky pro řešení každodenních problémů se s rozvojem internetu neobjevily. Existovaly mnoho desetiletí před jeho vynálezem a usnadňovaly život našim babičkám a maminkám. Některé techniky jsou opravdu zvláštní, ale přesto stojí za vyzkoušení. Navíc jsou obvykle velmi jednoduché a levné!

Micelární tekutina

Micelární voda je určena k odstranění make-upu z pleti. Stejně dobře si ale poradí s čištěním bot a bělením gumových podrážek. Naneste trochu na vatový tampon a otřete si tenisky, boty nebo tenisky.

Žehlení bez železa

Nemáte rádi žehlení? Zkuste tento trik! Smíchejte 1 lžičku kondicionéru na vlasy s 1 lžičkou. ocet a 2 sklenice vody. Nastříkejte tuto směs na oblečení a vyhlaďte látku rukama. Nechte uschnout.

Stelivo pro kočky

Častým problémem je nepříjemný zápach z bot nebo podložek na cvičení. Pokud máte kočku, můžete snadno obnovit čerstvost věcí. Jakýkoli předmět, který zapáchá a je obtížné jej umýt, lze umístit do plastového sáčku spolu s podestýlkou ​​pro kočky. Nechte působit několik dní. Během této doby zmizí všechny cizí pachy.

Brusný papír na žmolky na oblečení

Zní to divně, ale je to skvělý způsob, jak odstranit žmolky z látky a vrátit oblečení upravený vzhled. Jemně otřete materiál brusným papírem a přesvědčte se sami. Ujistěte se, že zvolíte jemnozrnný papír, aby nedošlo k poškození vašich položek.

Zubní pasta na čištění toalety

Cena kapslí s osvěžovačem vzduchu a dalšími přípravky na čištění toalet je strmá. Jejich nahrazením zubní pastou ale můžete hodně ušetřit. Vezměte tubu, propíchněte ji na několika místech a zavěste na háček kapsle. Jedna tuba vystačí na cca 3 měsíce.

Čištění a bělení prkének

Plastová prkénka rychle ztrácejí barvu. Existuje snadný způsob, jak jej získat zpět. Smíchejte 3-4 polévkové lžíce. lžíce jedlé sody, 1 polévková lžíce. l. prostředek na mytí nádobí a 1-2 polévkové lžíce. l. peroxid vodíku. Naneste směs na desku a nechte přes noc). Ráno případné zbytky setřete papírovou utěrkou a desku důkladně opláchněte.

Gumička v koupelně

Chcete ušetřit tekuté mýdlo, ale z dávkovače vytéká příliš mnoho? Na mechanismus nasaďte běžnou gumičku, která pumpu zpomalí.

Neobvyklé life hacky pro řešení každodenních problémů se s rozvojem internetu neobjevily. Existovaly mnoho desetiletí před jeho vynálezem a usnadňovaly život našim babičkám a maminkám.-3

Domácí past na mouchy

Abyste se zbavili otravného hmyzu, vyrobte si jednoduchou past. Do misky dejte nakrájené ovoce. Nádobu zakryjte potravinářskou fólií a udělejte do ní malé otvory. Mouchy, přitahované sladkou vůní, vletí do pasti, ale nebudou se moci dostat ven.

Tyto životní hacky vám usnadní život a pomohou vám ušetřit čas a peníze. Užijte si to pro své zdraví