Ukázalo se, že jsem brambory vždy vařil nesprávně. Můj přítel mi o tom řekl, když přišel na návštěvu. Brambory jsem vždy vařila podle babiččina receptu. Ale nedávno jsem přijal skutečnost, že proces vaření brambor je poměrně komplikovaný!

Toto jsou chyby, které jsem udělal:
✔Okamžitě jsem brambory naplnil studenou vodou.
✔Vždy jsem kupoval jen velké brambory.
✔Když byly brambory hotové, vodu jsem hned slila.
✔ Oloupané staré brambory.
✔Sůl jsem přihodil hned na začátku vaření brambor.

Jak správně vařit brambory?

1. Jen abyste věděli, je potřeba brambory hned zalít vařící vodou.

Pokud nalijete studenou vodu, brambory během vaření začnou ztrácet všechny užitečné mikroelementy a vitamíny. Brambory musíte vařit na středním plameni. Pokud zapnete vysoký oheň, brambory po chvíli začnou praskat, ale vnitřek zůstane syrový!

Nové brambory by se měly vařit 20 minut.

2. Nekrájejte neoloupané brambory.

Brambory již neposkytují žádnou nutriční hodnotu, pokud se rozhodnete neoloupané brambory jednoduše nakrájet na kousky. Brambory nakrájejte na kousky, jen když je chcete rozmačkat! Jen nezapomeňte zajistit, aby výsledné kousky byly přibližně stejně velké, aby se vařily přibližně ve stejnou dobu.

3. Po vaření nevylévejte vodu

Je nutné zajistit, aby se voda během vaření odpařila. Pro mnoho hospodyněk je tato fáze poměrně náročná, ale je potřeba si na ni zvyknout. Zachováte si tak všechny prospěšné vitamíny brambor!

4. Staré brambory nelze před vařením oloupat.

Staré bramborové slupky obsahují mnoho živin. Pokud ji přesto chcete oloupat, udělejte to co nejpečlivěji a snažte se odstranit kůži v malé vrstvě.

5. Sůl by měla být přidána na konci

Přidání soli na začátku vaření brambor může ovlivnit jejich vzhled. Také brambory začnou vypadat uvolněně a bez chuti.

Ukázalo se, že jsem brambory vždy vařil nesprávně. Můj přítel mi o tom řekl, když přišel na návštěvu. Brambory jsem vždy vařila podle babiččina receptu.-3

Jak vaříte brambory?