Pakomáry v půdě jsou vážným problémem, který může v krátké době vést ke smrti vaší oblíbené rostliny. Dnes vám řeknu, jak chránit květinu před hmyzem, aniž byste se uchýlili k „vonným“ chemikáliím a jiným nákladným metodám.

Odkud se pakomáry v půdě berou?

Nejčastěji je příčina v půdě, do které rostlinu přesazujeme. Nakoupená půda může obsahovat vajíčka škůdců. Při nadměrném zalévání nebo stagnaci vlhkosti v květináči se pakomáři začnou hromadně množit.

Jak pakomáry škodí rostlinám?

Za prvé znatelně zpomalují růst a vývoj rostliny. Za druhé, hmyz zhutňuje půdu, v důsledku čehož kořenový systém nedostává dostatek kyslíku.

Půda skladu by měla být před použitím dezinfikována. K tomu předehřejte troubu na 85°C, nasypte zeminu na plech a po 30 minutách můžete do zeminy zasadit květiny.

Jak se zbavit pakomáry?

Když se najdou škůdci, zbavím se jich pomocí dostupných prostředků.

  • Prášek do pečiva

Jedlá soda se díky svým baktericidním vlastnostem dobře hodí k potírání pakomárů a jejich vajíček. Nasypte ji v tenké vrstvě na povrch půdy a poté pokropte vodou. To umožní, aby soda pronikla do půdy a byla sežrána larvami much. Postup několikrát opakujeme, dokud problém nezmizí. Podotýkám, že jedlá soda je pro rostliny zcela bezpečná.

Pakomáry v půdě jsou vážným problémem, který může v krátké době vést k úhynu vaší oblíbené rostliny.-3
  • Ocet + prostředek na mytí nádobí

Vedle květináče postavte misku s octem, vodou a prostředkem na mytí nádobí v poměru 1:1. Vůně octa přiláká pakomáry do mísy, kde se díky přítomnosti prostředku na mytí nádobí ve vodě utopí. Tuto metodu můžete kombinovat s předchozí.

  • Voňavé zelené

Petržel a pažitka mají silnou vůni a účinně odpuzují hmyz. Vše, co musíte udělat, je nakrájet zeleninu na malé kousky a rozházet je po povrchu půdy. Dospělí jedinci se nebudou k hrnci přibližovat a zabrání se tím snášení vajíček do něj.

  • Síra

Midges nesnáší síru. Umístěte zápalky po obvodu květináče šedou stranou dolů a mírně je zatlačte do půdy. Zalévejte rostlinu. Zápasy je třeba měnit každé 2 dny.

Pakomáry v půdě jsou vážným problémem, který může v krátké době vést k úhynu vaší oblíbené rostliny.-4

Tyto jednoduché metody jsou vynikající alternativou k drahým insekticidům. Nechte své květiny růst krásné a zdravé! 🌺