Koupelna je právem považována za nejmokřejší místnost v domě. Kondenzace, nedostatek slunečního světla v tandemu s vysokými teplotami jsou příznivé prostředí pro růst plísní a množení bakterií. Přesto se nám koupelna jeví jako nejvhodnější místnost pro uložení mnoha běžných věcí. Dnes vám řeknu, co absolutně nelze skladovat ve vlhkých podmínkách.

Holicí strojek

Drtivá většina mužů a žen nechává žiletku na poličce v koupelně. Vlivem vysoké vlhkosti žiletka rychle rezaví a vlhkost ovlivňuje ostrost čepelí.

Léky

Možná jste si všimli, že na krabicích je často napsáno „Skladujte na chladném a suchém místě“. Koupelna je v takových podmínkách teplá a vlhká, polovina léků v lékárničce ztratí účinnost.

Dekorace

Přiznám se, že po večerní sprše nechávám šperky často na poličce. A to velmi ovlivňuje jejich vzhled. Týká se to především stříbra, které oxiduje i při kontaktu s mokrou pokožkou.

Výrobky se zlacením také ztrácejí svůj původní lesk a objevují se na nich skvrny.

Kosmetické doplňky

Štětce a houbičky na make-up by měly být vždy suché. Vlhkost podporuje rychlé množení bakterií na jejich povrchu.

Elektrické spotřebiče

Mít v koupelně elektrické spotřebiče nebo pomůcky není dobrý nápad. Vysoká vlhkost vede k předčasnému selhání zařízení.

Koupelna je právem považována za nejmokřejší místnost v domě. Kondenzace, nedostatek slunečního světla v tandemu s vysokou teplotou je příznivé prostředí pro růst plísní a množení bakterií.-3

Ručníky

Je zřejmé, že naše každodenní ručníky jsou umístěny vedle umyvadla. Vyplatí se ale udržovat čisté ručníky v koupelnové skříni? Ne, pokud chcete, aby zůstaly měkké a nadýchané.

Kartáček na zuby

V koupelně totiž kartáček nestihne pořádně zaschnout. V důsledku toho je jeho povrch ovlivněn plísní, je lepší nepoužívat takový kartáč pro hygienické účely.

Koupelna je právem považována za nejmokřejší místnost v domě. Kondenzace, nedostatek slunečního světla v tandemu s vysokou teplotou je příznivé prostředí pro růst plísní a množení bakterií.-4

Opalovací krémy

Plíseň rychle „roste“ v tubě s opalovacím krémem při vysoké vlhkosti. Takové výrobky by měly být uchovávány na suchém a tmavém místě.

Oblíbený parfém

I když si myslíte, že je váš parfém hermeticky uzavřený, změny teploty a vypařování stejně spustí oxidační proces a časem zničí jeho krásné aroma.