Vavřín, jinak známý jako bobkový strom nebo kafrovník, je jedním z nejdůležitějších koření na světě. Přidáváme do polévek, gulášů a gulášů. Kromě chuti má i další úžasné vlastnosti, které jsou tělu prospěšné.

Většinou ho používáme ve formě sušených listů z obchodu, ale vavřín lze pěstovat i v bytě a dokonce i na zahradě. Čerstvé listy jsou ještě aromatičtější a zdravější.

Je pravda, že vavřín je teplomilná rostlina a v zemi nepřezimuje, ale pokud mu zajistíme chladné, světlé prostředí bez průvanu, můžeme se z něj těšit ještě mnoho let.

Vavřín je stálezelený, takže v zimě potřebuje odpočinek při teplotách ne vyšších než 10 stupňů a ne nižších než 5.

Mnoho lidí úspěšně pěstuje vavřín a má voňavé bobky vždy po ruce.

Vavřín lze množit ze semen. Klíčení trvá dlouho, i několik měsíců.

Stojí za to vědět, že vavřín se snadno množí řízkováním. Proto, pokud má někdo z vašich přátel vavřín, požádejte o snítku na pěstování vlastní rostliny. Zkuste to a budete ohromeni výsledky.

Vavřín se nejlépe množí od dubna do srpna. Větev musí být živá a mít 2 internodia.

Nakrájejte na menší, 6 cm až 9 cm dlouhé, konce výhonů by měly mít šikmé řezy. Z každého kousku odstraňte spodní listy a horní překrojte napůl. Řízky namočte přes noc do vody.

Vezměte teplou půdu s neutrálním pH – smíchejte mech, rašelinu, vermikulit, perlit a písek, aby dobře odtékal.

Vyberte hrnec s otvory na dně. Udělejte v ní drenáž a poté ji naplňte zeminou. Řízky ponořte do zakořeňovacího prostředku, poté je zasaďte do země do hloubky 2 cm Po výsadbě řízky zalijte.

Vavřín, jinak známý jako bobkový strom nebo kafrovník, je jedním z nejdůležitějších koření na světě. Přidáváme do polévek, pečeně, dušeného masa.-3

Hrnec zakryjte igelitem a postavte na místo, kde je teplota 22-26 stupňů. Čas od času otevřete sáček, abyste vyvětrali a odstranili přebytečnou vlhkost. Jen je třeba pamatovat na to, aby byla půda neustále vlhká. Zkuste ji proto zalévat v průměru 3x týdně . Ke zakořenění dojde asi za 3 měsíce, poté je třeba sazenici přesadit do většího květináče.

Vavřín, jinak známý jako bobkový strom nebo kafrovník, je jedním z nejdůležitějších koření na světě. Přidáváme do polévek, pečeně, dušeného masa.-4