Na podzim je obzvláště důležité, aby váš domov příjemně voněl. S nástupem chladného počasí totiž větráme místnosti méně často a vzduch stagnuje, a to i v šatníku. Dnes vám povím o neobvyklém použití běžného toaletního papíru.

Co dělá toaletní papír ve skříni?

Skříň totiž většinou necháváme zavřenou, v tmavém prostoru se špatným větráním se začne hromadit vlhkost. Věci to postupně absorbují, proto ten nepříjemný, zatuchlý zápach. Na poličku proto musíte dát něco, co bude absorbovat vlhkost lépe a rychleji než vaše oblečení.

Toaletní papír není jen levný odvlhčovač. Obsahuje celulózu, která skvěle pohlcuje cizí pachy.

Na podzim je obzvláště důležité, aby váš domov příjemně voněl. S nástupem chladného počasí totiž větráme místnosti méně často a vzduch stagnuje, a to i v šatníku.

Používám rohlíky bez speciálních příchutí a tady je proč. Jednak si budete muset připlatit za voňavý produkt a vůně může být příliš silná a rušivá. Za druhé, je mnohem pohodlnější vybrat si „správnou“ vůni do svého šatníku sami.

Stačí nanést pár kapek vašeho oblíbeného esenciálního oleje na papír a vaše oblečení zůstane déle svěží. Nezapomeňte vyměnit roli za novou každé dva týdny.

Co ještě můžete dát do šatníku pro příjemnou vůni?

Koření, které má v kuchyni každá hospodyňka, dokonale osvěží vzduch. Do bavlněného sáčku můžete dát například skořici, sušený tymián, bazalku nebo vanilku a nechat na horní polici.

I z uzavřeného parfémového flakonu je vždy jemné, lehké aroma. Místo parfému můžete na poličku postavit aroma svíčku, podšálek se zrnkovou kávou nebo suché citronové kůry.

Pokud vám šatní skříň zapáchá, jednoduše vyměňte kovová ramínka za dřevěná. Naneste 3-5 kapek esenciálního oleje na ramena a dobře rozetřete. Přírodní materiál rychle absorbuje vůni a uvolní ji do měsíce.

Doufám, že vám moje tipy pomohly! Přihlaste se k odběru kanálu, stále vás čeká spousta zajímavého ❤️