Rajčata jsou oblíbenou zeleninou. Rajčata jsou dobrá v jakékoli podobě – čerstvá, nakládaná, můžete z nich dělat sladké omáčky, šťávu a přípravy na zimu.

Aby byly plody chutné a šťavnaté, je třeba o ně pečovat po celou dobu růstu a plodů. Rostliny by se také měly pravidelně rosit roztokem, který lze snadno připravit doma.

Růstový stimulátor z lékárničky

Vaše domácí lékárnička obsahuje silný stimulátor růstu zeleniny. Tento lék je aspirin. Do vašich postelí přinese neocenitelné výhody!

Faktem je, že kyselina acetylsalicylová je derivát kyseliny salicylové, která se nachází v rostlinách. Hraje klíčovou roli v procesu fotosyntézy. Tím jeho blahodárné vlastnosti nekončí. Kyselina chrání rajčata před plísněmi a škůdci. V důsledku použití aspirinového hnojiva rajčata lépe snášejí sucho, vysoké teploty a měnící se povětrnostní podmínky.

Jak vyrobit sprej na rajčata

K přípravě budete potřebovat pouze 1 tabletu kyseliny acetylsalicylové. Je potřeba ho rozdrtit a smíchat s litrem horké vody.

Poté nechte směs uležet asi 60 minut, dokud nedosáhne pokojové teploty. Po uplynutí této doby nalijte roztok do rozprašovače.

Rajčata by měla být stříkána jednou za 3 týdny (ráno nebo po západu slunce). Je důležité používat přípravek v období aktivního růstu.

Rajčata jsou oblíbenou zeleninou. Rajčata jsou dobrá v jakékoli podobě - ​​čerstvá, nakládaná, můžete z nich připravit sladké omáčky, šťávu nebo připravit přípravu na zimu.-3

Postřik za deště nebude prospěšný, protože voda smyje kyselinu.

Rajčata pěstovaná v květináčích lze také bezpečně postříkat acetylsalicylovým sprejem. Připravuje se v poměru 1:4. Lze jej použít pouze jednou za dva měsíce.

Tato levná metoda urychlí zrání plodů a zlepší jejich chuť. Užijte si to pro své zdraví ❤️‍