Okurky vyžadují zvláštní péči a správné krmení hraje klíčovou roli. Používání drahých a chemických hnojiv není nejlepším řešením ani pro rostlinu, ani pro peněženku.

Mléčné hnojivo

Potřebujeme 500 ml mléka, 60 g medu, 10 kapek jódu. Promícháme a nalijeme do kbelíku s 10 litry vody. Důležité je ingredience opět důkladně promíchat, poté zálivku nechat cca 1 hodinu. Rostlinu je třeba rosit večer (za suchého počasí), stačí jednou za dva týdny. Toto hnojivo výrazně zvýší výnos okurek.

Co dělat, aby bylo okurek hodně

  • Voda + cukr. Glukóza nejen zvýší výnos, ale také zlepší chuť okurek. Potřebujeme tedy rendlík, 1 litr vody a 30 g cukru nebo 1 tabletu glukózy. Vše smícháme a vaříme, dokud se cukr úplně nerozpustí. Vychlazeným roztokem okurky zalévejte jednou za 10 dní.
  • Voda + droždí. Hnojivo chrání před škůdci a plísní. Smíchejte 10 g suchého droždí, 2 polévkové lžíce. lžíce cukru a do výsledné směsi přidejte 10 litrů teplé vody. Po 2 hodinách přidejte dalších 50 litrů teplé vody a nechte znovu několik hodin. Okurky je třeba krmit v intervalech 21-28 dní.
Okurky vyžadují zvláštní péči a správné krmení hraje klíčovou roli. Používání drahých a chemických hnojiv není nejlepším řešením ani pro rostlinu, ani pro peněženku.-3

Jiné použití mléka

Bez mléka se při vaření neobejdete, ale dá se použít i na:

  • Odstraňování plevele (mléko smíchejte s vodou a cukrem v poměru 1:1:1).
  • Hubení škůdců. Smíchejte mléko s vodou a několika kapkami prostředku na mytí nádobí. Lepivá ochranná vrstva vás zbaví mšic, svilušek a brouků.
  • Odstranění rzi ze zahradního nářadí. Budete potřebovat kyselé mléko, namočte do něj nástroj přes noc. Poté je třeba odstranit rez pomocí kovové houby nebo kousku fólie.

Doufám, že moje tipy byly užitečné! Lajkujte, zanechte komentáře, váš názor je pro mě důležitý ❤️‍