Pro Rusy jsou okurky standardní zeleninou, která je v ledničce každé rodiny. Vyrábíme z ní saláty a konzervy a jako samostatné občerstvení podáváme obzvláště chutné odrůdy na stole. Není divu, že postele s okurkami najdeme téměř u každého zahradníka. Pěstování této plodiny není obtížné, ale měli byste znát určitá pravidla, která vám pomohou získat dobrou úrodu.

Co je potřeba pro dobrou sklizeň okurek?

1. Záhon s okurkami je potřeba pravidelně okopávat, aby se půda nasytila ​​kyslíkem a uvolnila. Půda by měla být vlhká, můžete ji také ošetřit síranem měďnatým.

2. Pro sadbu vybírejte semena odolná vůči chladu a padlí, na které zelenina nejčastěji trpí; Také tato semena by měla být výhradně pro pěstování okurek v otevřeném terénu.

odolný vůči chorobám
odolný vůči chorobám

odolný vůči chorobám

3. Okurky by se neměly sázet do půdy, kde se pěstovaly dýně, a nemíchejte okurky v jejich blízkosti.

4. Mezi rostlinami musí být ponechána vzdálenost alespoň třicet centimetrů.

5. Ke krmení okurek je nejlepší používat čerstvý humus a také pravidelně zahrabávat organickou hmotu do země.

6. Trik pro lepší opylení okurek: natrhejte všechny neplodné květy a namočte na jednu hodinu do sklenice s vodou a 1 polévkovou lžící. l. Sahara. Výsledný roztok by měl být nastříkán na samičí květiny večer nebo ráno.

Pro Rusy jsou okurky standardní zeleninou, která je v ledničce každé rodiny. Vyrábíme z něj saláty a zavařeniny a zvláště chutné druhy podáváme na stůl jako samostatné občerstvení.-5

7. Aby výhonky rostly rychleji a byly silnější, je třeba je krmit močovinou v následujících poměrech: 1 polévková lžíce. lžíce na 10 litrů vody.

8. Postříkejte okurky humátem draselným za oblačného, ​​suchého počasí a za deště humátem sodným.

9. Zalévejte okurky pouze u kořene, a to lze provést večer. Pokud se voda dostane na listy za slunečného počasí, může způsobit popáleniny.

10. Pokud vidíte, že se plody netvoří správně a na listech se objeví žlutý okraj, musíte je okamžitě nakrmit roztokem popela (1 hrst na 1 kbelík vody).

11. Okurky nebudou chutnat hořce, pokud jako hnojivo použijete fermentované kopřivy. K tomu se 1,5 kg listů kopřivy namočí do kbelíku s vodou a nechá se tři dny. Výsledný roztok by měl být smíchán s čistou vodou v kbelíku s 1 litrem kopřivového nálevu. Šup třikrát za sezónu, ne více než jednou týdně.

Jak pěstujete okurky?