Mnoho hospodyňek přemýšlelo, jak umýt sklenici, karafu nebo vysokou vázu. Dnes vám ukážu elementární life hack, který vám to umožní snadno, rychle a efektivně.

Čištění lahví, váz a jakýchkoli jiných nádob s úzkým hrdlem může být skutečnou výzvou. Ani ženy s půvabným hubenýma rukama se s problémem bez dostupných prostředků nevyrovnají.

Pokud není nádoba příliš znečištěná , připravím speciální roztok – 7 lžic octa na litr vody. Nádobu stačí přikrýt víkem a dobře protřepat. Stolní ocet lze nahradit běžným alkoholem – 50 ml alkoholu na litr vody. Farmaceutický přípravek úspěšně rozpouští mastnotu, odstraňuje nečistoty a dokonale dezinfikuje jakýkoli povrch.

Ale tímto způsobem se bohužel nepodaří zbavit se odolných skvrn a plaku, který se na dně hromadil měsíce. Potřebujete kartáč s dlouhou rukojetí a tuhými štětinami.

Jak vyčistit vnitřek lahve? Trik s kartáčkem na zuby

Pro tento účel není nutné kupovat nový zubní kartáček, můžete použít starý. Hlavní věc je, že tento hygienický předmět má plastovou hlavu a žádné gumové vložky. Abychom odstranili zaschlé nečistoty na dně láhve, musíme náš kartáč mírně upravit.

Uchopte jej za špičku rukojeti a pomocí zapalovače zahřejte hlavici kartáčku. Při zahřátí se plast pomalu roztaví a předmět lze tvarovat do požadovaného tvaru. Poté hlavu ohněte napůl a počkejte, až vychladne.

Mnoho hospodyňek přemýšlelo, jak umýt sklenici, karafu nebo vysokou vázu. Dnes vám ukážu základní life hack, který vám umožní snadno, rychle a efektivně.-3

Toto jednoduché zařízení lze použít ještě mnohokrát, dokud štětiny již účinně neodstraňují plak. Kartáček snadno „dosáhne“ až na dno a skleněná nádoba bude po pár minutách zářit jako nová!

Tento jednoduchý life hack vám pomůže ušetřit nejen čas, ale i peníze na nákup speciálních kartáčů na nádobí. Děkuji za pozornost ❤️